spot_img

Cilde Uygun Bakım Ürünleri Yeğlemek Niçin Önemli?

Adi ciltlerde, karma cilt türlerinde, kuru cilt yapısında ve yağlı ciltlerdeki pH değerleri birbirinden bambaşka olarak ortaya çıkar. Bu sebeple, hangi ürünü seçecekseniz bu duruma kadar kullanmanız ve satın almanız gerekir.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Ahenkli bir şekilde cilt bakımının yapılması her yaştan birey için kritik bir siklet taşır. Cilt bakım ürünleri özellikle evinizin konforlu ortamında bakımınızı yapabilmenizi sağlar. Nemlendirici içerikli olan kremler, yüz temizleme jelleri ve süngerleri gibi ürünlerin dürüst seçilmesi ve kullanılmasıyla birlikte son derece olumlu sonuçlar elde edilebilir.

Cilt bakımındaki en kayda değer detaylar temizliktir. Cildin temizlenmesi bakımdan önce gelir. Hekim kontrolünde yapılabilecek cilt bakımı teknikleri olduğu gibi evlerde yapılabilecek teknikler de vardır. İkisi arasındaki fark net bir şekilde yapılmalıdır.

Evde deri bakımınızı yaparken cildinizin yapısına uygun bir arıtma jeli kullanabilirsiniz. İlk olarak yüz temizleme jeli ile suyla yüzünüzü ayrıntılarıyla yıkamalısınız. Yıkama işlemini yüz temizleme fırçası olarak nitelendirilen ürünlerle de yapabilmeniz mümkündür.

Elinizi kullanarak yapabileceğiniz bu pratik işlemlerden daha etkin sonuçlar alabilmek için dürüst ürünleri kullanmalısınız. İşlemleri tamamladıktan sonradan kil bazlı maskeleri de kullanabilirsiniz. Kil maskesi olarak adlandırılan özel maskeler yüzünüzde kuruyarak cildinizdeki yağı ve kiri emmeye başlar.

Yüzünüzü ılık bir suyla yıkadıktan sonradan yüz arıtma pamuklarını kullanabilir, cildinize uygun bir tonikle silme işlemini yapabilirsiniz. Tonikle cildinizi sildikten daha sonra gözenekler açılacağı için etkili bir temizlik olacaktır. Nefes almaya başlayan cildinize uygun bir nemlendirici doğruca cildinizin bu esnada kaybettiği nemi de geri kazandırmaya başlayabilirsiniz.

Hafifçe masaj yaparak yüzünüzü iyi bir şekilde nemlendirmeye başlayabilirsiniz. Göz çevresindeki bakım için özel kremleri tercih edebilirsiniz. Yüzün öteki bölgelerine göre daha alıngan ve ince yapıya sahip olan bu bölgeye uygun bir nemlendirici uygulanmalıdır. Huysuz takdirde bu bölgede tahriş problemleri ortaya çıkabilir ve yağ bezeleri görülebilir.

Deri Bakımı Yaparken Nelere Uyarı Edilmelidir?

Evinizde cilt bakımınızı yapmak istiyorsanız uyarı etmeniz gereken en kayda değer teferruat mahsul seçimi olmalıdır. Deri bakım malzemelerini satın alırken daima güven veren firmaları tercih etmelisiniz. Hem cildinizin dokusunu da göz önünde bulundurmalısınız.

Yağlı bir cilde sahipseniz mutlaka bu deri türüne uygun ürünlerden yararlanmalısınız. Başka bir kişiden aldığınız tavsiyeler doğrultusunda hareket ederseniz cildinize hasar gelebilir. Örneğin, yağlı bir cilt için kuru ciltlere uyumlu ürünler alırsanız cildiniz daha fazla yağlanmaya başlayabilir veya tam tersi bir şekilde kuruyabilir.

Deri Bakım Ürünü Fiyatları

Cilt bakım ürünü fiyatları arasında farklı seçenekler bulabilirsiniz. Fiyatlandırmalar seçeceğiniz ürünlerin markası, boyutları, teknik özellikleri ve türüne göre değişkenlik gösterebilir. Lakin deri bakım ürünleri aralarında adeta herkesin bütçesine uyum sağlayabilecek alternatifler mevcuttur.

Doğru bir deri bakım ürünü seçeceğiniz süre yalnızca fiyatları ayırıcı özellik olarak almanız içten olmayabilir. Bunun için fiyatlarla birlikte ürünlerin kalitesini de araştırmalısınız ve mutlaka marka güvencesi aramalısınız.

Deri bakımı denildiği vakit aklınıza yalnızca yüz bakımı gelmemelidir. Yüzünüz kadar elleriniz ve vücudunuzun diğer bölgelerinin de bakıma ihtiyacı olduğunu unutmamalısınız. Eller, seri bir şekilde kolajen kaybı yaşayabildiği için seri bir şekilde deforme olabilecek ve yıpranabilecek yapıdadır. Bu sebeple, el bakımını da deri bakımınız içerisinde değerlendirmelisiniz.

Daha artı detay için Cosmetica’nın Deri bakım ürünleri kategorisini derhal inceleyin.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here