spot_img

Cilde Uygun Bakım Ürünleri Tercih Etmek Neden Manâlı?

Normal ciltlerde, karma deri türlerinde, kuru cilt yapısında ve yağlı ciltlerdeki pH değerleri birbirinden bambaşka olarak ortaya çıkar. Bu sebeple, hangi ürünü seçecekseniz bu duruma göre kullanmanız ve satın almanız gerekir.

Deri Bakımı Nasıl Yapılır?

Düzenli bir şekilde deri bakımının yapılması her yaştan birey için kritik bir ağırlık taşır. Cilt bakım ürünleri bilhassa evinizin konforlu ortamında bakımınızı yapabilmenizi sağlar. Nemlendirici içerikli olan kremler, yüz arıtma jelleri ve süngerleri gibi ürünlerin içten seçilmesi ve kullanılmasıyla birlikte son derece olumlu sonuçlar elde edilebilir.

Cilt bakımındaki en önemli ayrıntısıyla uğraşma temizliktir. Cildin temizlenmesi bakımdan önce gelir. Doktor kontrolünde yapılabilecek cilt bakımı teknikleri olduğu gibi evlerde yapılabilecek teknikler de vardır. İkisi arasındaki ayrım net bir şekilde yapılmalıdır.

Evde cilt bakımınızı yaparken cildinizin yapısına yerinde bir arıtma jeli kullanabilirsiniz. İlk olarak yüz temizleme jeli ile suyla yüzünüzü ayrıntılarıyla yıkamalısınız. Yıkama işlemini yüz temizleme fırçası olarak nitelendirilen ürünlerle de yapabilmeniz mümkündür.

Elinizi kullanarak yapabileceğiniz bu pratik işlemlerden daha etkin sonuçlar alabilmek için doğru ürünleri kullanmalısınız. İşlemleri tamamladıktan sonradan kil bazlı maskeleri de kullanabilirsiniz. Kil maskesi olarak adlandırılan özel maskeler yüzünüzde kuruyarak cildinizdeki yağı ve kiri emmeye başlar.

Yüzünüzü ılık bir suyla yıkadıktan sonradan yüz arıtma pamuklarını kullanabilir, cildinize uygun bir tonikle silme işlemini yapabilirsiniz. Tonikle cildinizi sildikten sonradan gözenekler açılacağı için etkin bir temizlik olacaktır. Nefes almaya başlayan cildinize uygun bir nemlendirici bir uçtan bir uca cildinizin bu esnada kaybettiği nemi de geri kazandırmaya başlayabilirsiniz.

Hafifçe masaj yaparak yüzünüzü iyi bir şekilde nemlendirmeye başlayabilirsiniz. Göz çevresindeki bakım için özel kremleri seçim edebilirsiniz. Yüzün diğer bölgelerine kadar daha hassas ve ince yapıya sahip olan bu bölgeye uygun bir nemlendirici uygulanmalıdır. Aksi takdirde bu bölgede tahriş problemleri ortaya çıkabilir ve yağ bezeleri görülebilir.

Deri Bakımı Yaparken Nelere Uyarı Edilmelidir?

Evinizde cilt bakımınızı yapmak istiyorsanız uyarı etmeniz gereken en manâlı detaylar mahsul seçimi olmalıdır. Cilt bakım malzemelerini satın alırken defalarca güven veren firmaları seçim etmelisiniz. Keza cildinizin dokusunu da göz önünde bulundurmalısınız.

Yağlı bir cilde sahipseniz mutlaka bu cilt türüne yerinde ürünlerden yararlanmalısınız. Diğer bir kişiden aldığınız tavsiyeler doğrultusunda hareket ederseniz cildinize hasar gelebilir. Örneğin, yağlı bir deri için kuru ciltlere ahenkli ürünler alırsanız cildiniz daha artı yağlanmaya başlayabilir veya tam tersi bir şekilde kuruyabilir.

Deri Bakım Ürünü Fiyatları

Cilt bakım ürünü fiyatları aralarında farklı seçenekler bulabilirsiniz. Fiyatlandırmalar seçeceğiniz ürünlerin markası, boyutları, teknik özellikleri ve türüne tarafından istikrarsızlık gösterebilir. Lakin deri bakım ürünleri aralarında hemen hemen herkesin bütçesine uyum sağlayabilecek alternatifler mevcuttur.

Içten bir cilt bakım ürünü seçeceğiniz vakit yalnızca fiyatları kıstas olarak almanız içten olmayabilir. Bunun için fiyatlarla birlikte ürünlerin kalitesini de araştırmalısınız ve mutlaka marka güvencesi aramalısınız.

Cilt bakımı denildiği zaman aklınıza sadece yüz bakımı gelmemelidir. Yüzünüz kadar elleriniz ve vücudunuzun diğer bölgelerinin de bakıma ihtiyacı olduğunu unutmamalısınız. Eller, süratli bir şekilde kolajen kaybı yaşayabildiği için çabuk bir şekilde deforme olabilecek ve yıpranabilecek yapıdadır. Bu sebeple, el bakımını da deri bakımınız içerisinde değerlendirmelisiniz.

Daha fazla detaylar için Cosmetica’nın Cilt bakım ürünleri kategorisini derhal inceleyin.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here