spot_img

Görüntülü toplantıda şık olmanın yolları

Tarz Danışmanı Atilla Mutlu, “Ne fazla gösterişli ne de çok salaş bir giysi seçim edilmemeli. bununla beraber ışığınıza ve kamera açınıza da mutlaka uyarı etmelisiniz. Renkli giyinerek karşınızdakileri enerjinizle etkilemeniz de olası” önerisinde bulunuyor.

Kameraya sığacak alımlılık

Bundan Böyle görüntülü online toplantıların hayatımızın bir parçası haline geldiğini belirten Atilla Mutlu, “Pandemide online toplantıların sayısı arttı. Bundan sonra da vazgeçilmezimiz olarak devam edecek. Bu süreçte kamera aleyhinde nasıl şık olabilirim sorunu çoğunlukla duyuyorum. Çünkü bir zamanlar şıklık kıyafetten ayakkabıya değin geniş bir anlama geliyorken online toplantılarda yalnızca üstteki bedenle alakalı bir durum haline geldi. Ancak sadece üstteki bedeninizin gözüktüğü küçük bir ekranda da şık olmak olabilirsiniz” dedi.

Abartıya kaçmayın

Görüntülü görüşmelerde ne fazla abartılı ne de fazla salaş bir kıyafet seçim edilmemesi gerektiğini söyleyen Mutlu, “Ortasını bulmak fazla önemli. Evde olduğumuz için fazla dar kıyafetlerle kamera karşı çıkmak içten değil fakat bununla beraber mübalağa gözükecek şekilde bir kıyafet de seçim edilmemeli. Daha Alçak taraf gözükmeyeceği için o çok manâlı değil. Üstünüze ise sade, bakımlı fakat şık gözüken bir giysi tercih etmelisiniz. Yine abartıya kaçmadan takı takabilir ve makyaj da yapabilirsiniz. Keza renkli kıyafetlerin tercih edilmesini öneriyorum. Renkli giyinerek enerjinizle karşınızdakileri etkileyebilirsiniz” diye konuştu.

Kamera açısı ve ışığın da çok kayda değer olduğunu aktaran Atilla Mutlu, “Işığı önünüze almalısınız. Bu hem bakış kalitesini artıracaktır hem de güzelliğinizi öne çıkaracaktır. Keza kamera açısına çok uyarı etmelisiniz. Kameranın çok alttan çekmesi sizi olduğunuzdan kilolu gösterecektir” ifadelerini kullandı.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here