spot_img

İple badem göz ve kaş kaldırma nasıl yapılır

Öbür sebeplere emrindeki olarak yüz ve vücutta oluşan deformasyonlar ve şekil bozuklukları bireylerde estetik kaygısı oluşturmaktadır. Bu nesil bozulmalar sonra ortaya çıkabildiği gibi, kalıtsal veya hormon yapısına yan olarak da görülebilmektedir. Bazı hallerde meydana gelen şekil bozuklukları ve deformasyonlar nedeniyle psikolojik sorunlar da yaşanabilmekte, bireyin sosyal yaşamdan uzaklaşmasın sebep olabilmektedir. Bireylerin doğruca bu nesil sorunlarına karşın olarak yaptırdıkları estetik girişimlerin dışarıda, daha güzel bir deri ve gövde yapısına sahip elde etmek namına yaptırdıkları estetik uygulamalar da mevcuttur.

İple badem göz ve kaş kaldırma

Günümüzde büyüyen teknoloji ile ameliyatsız olarak gerçekleştirilen estetik uygulamalarda vardır.Bunlardan biri iple kaş asma diğeri ise iple badem göz oluşturulmasıdır.

Kaş kaldırma operasyonları çoğunlukla yaşlanma sonucu cildin elastikiyetini kaybetmesi ve yüz görünümünde değişimler oluşması nedeniyle yapılmaktadır. Bu gibi durumlarda yüzde simetrik bir görünüş sağlanması ve estetik kazanımlar edinmek namına kaş kaldırma ihtiyacı duyulabilmektedir. İlerleyen yaş, ilk kez yüz bölgesi olmak üzere vücudun farklı yerlerinde sarkmaların oluşumuna sebep olmakta, bir takım durumlarda göz kapaklarındaki sarkmalar nedeniyle görme fonksiyonu olumsuz etkilenmektedir. Yüz ifadesinin oluşumunda önemli bir etmen olan kaşlardaki sarkmalar ise, bireyin kesintisiz bitap, sinirli ve asabi olduğu izlenimi vermektedir.

İple kaş asma yöntemi,lokal duyumsuzlaşma uygulanmak suretiyle kolaylıkla yapılabiliyor.Kaş asma,saç çizgisi ön sınırından küçük bir delik açılması ve bu delikten geçirilen bir dikiş yardımıyla kaşın istenilen pozisyona getirilerek asılmasıdır. İstenilen sonucun elde edilmesine olanak sağlamakla birlikte, uygulamanın daimi olmaması ve kaşların bir zaman daha sonra eski konumuna dönüyor olması dezavantajdır. Kişinin yüz yapısına ve yüz mimiklerini yararlanma sıklığına emrindeki olarak 6 ay ile 2 takvim sürelerde tekrarlanması gerekebilmektedir.

İple badem göz oluşturma ise gözün iç ve dış alt köşelerinin daha dışarı ve yukarı çekilmesi suretiyle gözün yeniden şekillendirilmesi amacıyla yapılmaktadır. Kantus adı verilen gözün iç, dış ve emrindeki köşelerinin aşağıya dürüst olması halinde bireylerin yorgun ve düşük enerjili görünmesi, bu cins uygulamaları gerekli kılmaktadır. Vücudun odak noktası olan yüzde oluşan bu cins olumsuzlukların yarattığı gözden düşmüş etkilerin ortadan kaldırılması nedeniyle yapılan iple badem oluşturulması, dokulara herhangi bir zarar vermeden yapılabilen basit bir estetik müdahaledir.

İplerle dürüst noktalardan giriş yapılarak ve özel teknikler kullanılarak badem göz ve kaş kaldırma işlemleri, tehlike almadan yapılabilmektedir.

Kalıcılığı 1-2 sene olup mutlaka uzun süreli bir tedarik tesir de oluşmaktadır.İşlemlerin riski olmayıp ilerde bitmiş edilebilmektedir.Cerrahiye nazaran hiçbir daimi tesir oluşmamaktadır.Güvenlidir ,geri dönüşümsüz daimi riskler içermez ,ofis şartlarında yapılabilir. Özellikle eriyebilen ipleri seçim etmekteyiz.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here