spot_img

Salgın döneminde bayan girişimcilere galibiyet tavsiyeleri

tüm dünyayı etkisi altına bölge koronavirüs dalgasının ekonomi ve milyonlarca insan üzerinde hayli derin ve dinç etkiler bırakırken, kadınların ekonomik faaliyetlere katılım konusunda şimdiye değin başardıklarının kaybedilmemesi gerektiğine uyarı çeken Türkiye Bayan Girişimcileri Derneği (KAGİDER) Başkanı Emine Erdem, bayan girişimcilere tavsiyelerde bulundu.

Kadınlar krizi daha fazla fırsata çevirebiliyor

Kriz dönemleri kadınların krizi fırsata çevirdiğinin bedensel örneğidir.” Ben bunu kadınların uğraş gücünün, olumsuz idareli koşullara teslim olmama kararlılığının bir göstergesi olarak değerlendiriyorum. Kadınların enerjisi ve dinamizmi gelecekle ilgili en kayda değer umut kaynağımızdır. Bu dönemde üstünde durulması gereken husus kadınların ekonomik faaliyetlere katılım konusunda şimdiye dek başardıklarının COVID-19 nedeni ile kaybedilmemesidir. Dolayısıyla bu dönemde bayan girişimcilerin özellikle desteklenmesi, bayan istihdamının korunması büyük tartı taşıyor. Kadınlar ekonomiye erkekler dek katılabilirse Türkiye’nin zenginliğinin %30 artacağını biliyoruz.

Bayan girişimcilere galibiyet yolunda şu tavsiyelerde bulunabilirim;

– Görünür edinmek, ürün ve hizmetlerinizin ulaşılabilir olması için ticaretinkadinlari.com portalımıza tescil olun

– Girişimcilik hikayeniz ile yeni girişimci kadınlara rol model olacaksınız, kadınların kadınlardan ilham aldığını biliyoruz ve Türkiye’nin Bayan Girişimcisi yarışmamıza başvurmanızı bekliyoruz.

– İster yolun başında olun ister işinizi daha da istiyor olun, KAGİDER’İn online eğitim portalı KAGİDER Pusula’da 100’den artı eğitim modülü sizleri beklediğini unutmayın; EBRD Avrupa İmar ve Yeniden Yapılanma Bankası ile de bu dönemde bir gereklilik olduğunu gördüğümüz “kriz döneminde dayanıklılık” temalı yeni modüllerimiz de Pusula’da yer alıyor.

– Dijitalleşen dünyanın trendlerini peşine düşüp takip edin ve mutlaka işinizle ilgili gelişmeleri öğrenin işinizi dijitale taşıyın

– Fakat en önemlisi kendinize inanın, zorluklar aleyhinde yılmayın, çok çalışın ve herhangi bir desteğe ihtiyacınız olduğunda KAGİDER’İn daima yanınızda olduğunu unutmayın

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here