spot_img

#SheMakes geleceğin lider kadınlarını arıyor

Geleceği şekillendiren kariyer alanlarındaki kadınların sayısını ve tesir gücünü artırma hedefiyle yola çıkan #SheMakes projesine başvurular devam ediyor. Kadınların galibiyet hikayelerine dikkat çekerek bu başarıların daha artı duyulmasını ve genç kadınlar için misal olmasını amaçlayan #SheMakes projesi, geleceğin lider kadınlarını çeşitli vasıta, eğitim ve mentorluk programları yoluyla destekliyor.

Toplam 15 kadın seçilecek

“#SheMakes: Geleceği Ayrı Yaratanlar” projesine 35 yaş altında olup, teknoloji, dijital ekonomi, bilgisayar bilimi, matematik, girişimcilik, inovasyon, dijital sanat, tasarım, kodlama, oyun ve veri odaklı becerikli endüstriler gibi geleceği şekillendiren sektörlerden birinde kariyer hedefleyen ya da halihazırda bu sektörlerden birinde çalışan kadınlar başvurabiliyor. Başvurular için aranan öteki özellikler ise meraklı, araştırmacı, problem çözücü, işbirliği ve iletişime yatkın, yaratıcı ve bilgi temelli olarak düşünür olmak. Bireysel başvuruların yanı sıra ilgili kişiler de bu kriterlere sahip olduğunu düşündükleri isimleri aday gösterip uygulama yapabiliyor.

Başvurular, çoğu ünlü iş kadınının yer aldığı seçici kurul kadar değerlendirilecek. Kurulun belirleyeceği 35 yaş altı 15 bayan, yaratıcı ve teknik yetkinliklerin yanı sıra iletişim becerilerini de üzere kurgulanan kapsamlı eğitim programlarına katılmaya adalet kazanacak. Tatbik süreci 18 Aralık’a değin devam edecek

#SheMakes projesinin başvuru formu süreçleri ile ilgili detaylara mediacat.com/shemakes adresinden ulaşılabiliyor. #SheMakes başvuruları site üzerindeki form üzerinden, galibiyet hikayelerine ilişkin video ve linkler de eklenerek, 18 Aralık 2020 tarihine dek yapılabilecek. #SheMakes programına seçilecek 15 ad, 4 Ocak 2021 tarihinde açıklanacak.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here