spot_img

Sivilceler İçin Limon Maskesi Tarifleri

Sivilceler için limon maskesi tarifleri; Limon ile yapabileceğiniz maskeleri aşağı açıklayarak listeledik.  Sivilce tedavisi için evde hazırlayabileceğiniz Limon maskesi tarifleri Kadinay.Net farkı ile sizlerle. Sivilceler İçin Limon Maskesi Tarifleri.. Sivilceler için kurutucu özelliği olan limon maskeleri cilde epeyce faydalıdır. Limonun içerisinde asit bulunur. Bu asit kurutucu etkisi ile sivilcelerin gittikçe kuruyarak düşmesini sağlar.  Sivilceler için Limon Suyu  1 çorba kaşığı limon suyu 2 çorba kaşığı bal Limon suyu ve balı birbirine karıştırarak ocağın üzerine koyun. Ocakta bir zaman kaynattıktan sonra ateşten alın. Ilık ışık halkası gelince cildinize sürün. 15 dakika beklettikten daha sonra cildinizi temizleyin. 10 gün içinde her gün yapacağınız bu maske ile sivilceleriniz kuruyacaktır.  
Limon Ve Yoğurtlu Sivilce Maskesi 5 damla limon suyu 1 çorba kaşığı az yağlı yoğurt Yoğurdun üzerine 5 damla limon damlatın. Cildinize özen göstererek sürün. Sivilcelerin patlamaması için sert hareketlerden kaçının. 15 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayabilirsiniz. haftada 2 defa kullanmak cilt üzerinde onarıcı ve sivilceleri yıkıcı bir tesir yapacaktır.  
Sivilcelere Limon sulu Çözüm 1 nehir kaşığı limon suyu 1 yumurta akı Yumurtayı kırdıktan sonradan akını ayırın. Yumurta akının üstüne limon suyunu ilave edin. Cildinize sürdükten daha sonra 20 dakika bekletin ve durulayın. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.  
Limon Maskesi 1 dere kaşığı limon suyu 1 nehir kaşığı kil 1 akarsu kaşığı aspirin tozu Malzemeleri karıştırarak deri üstünde sivilcelerin olduğu bölgelere sürün. Maske süratli bir şekilde kurumaya başlayacaktır. Cildinizde 10 dakika beklettikten sonradan yıkayabilirsiniz. Haftada bir kere kullanımı uygundur.  
Sivilceler için Limon Maskesi 1 adet soğan Yarım limon suyu 1 adet soğan kabukları soyulduktan sonra püre haline getirilir. Yarım limon suyu diğer bir kabın içerisine sıkıldıktan sonra soğan püresinin içine ilave edilir. Karışım cilde sürülür. Ciltte pozitif bekletilmemesi uygundur. Anında kuruduktan daha sonra yıkayın. Soğan ve limon suyu bir araya geldiğinde pozitif yakıcı olabilir. Bu maskeyi fazla sık uygulamak sakıncalıdır. Haftada bir kere kullanılabilir.  

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here