spot_img

Takma Kirpik Nasıl Takılır

Takma kirpik nasıl takılır; Kısa sürede yüzde en büyük değişimi yaratan aksesuar takma kirpiklerdir. Piyasada bulabileceğiniz bin bir çeşitlilik model kirpik ile gözlerinizi istediğiniz şekle sokabilirsiniz. Bunun yolu sadece takma kirpiğin nasıl takılacağını öğrenmekten geçiyor. İşte sizlere takma kirpik takma hakkında birkaç manâlı veri.

Takma Kirpik Nasıl Takılır ?

1 – Kirpik Seçimi: 

Takma kirpiğin çoğu öbür çeşidi var.  Hangisini alacağınıza karar verirken; kirpiğin, göz şeklinize uygun olmasına uyarı etmelisiniz.  Bunun yanına kirpiğin boyu da fazla manâlı.  Göz ile kaşın arasındaki uzaklık çok geniş değilse, fazla uzun bir takma kirpik gösterişli durabilir.  Takma kirpik seçiminde bir diğer önemli nokta kirpiğin, yapacağınız makyaja uygun olması. Buğulu gözler için dairesel, ortada uzun, kenarlarda kısa kılları olan bir kirpik seçmelisiniz. Eyeliner kullanıyorsanız veya kedi gözü makyajı yapacaksanız kısa başlayıp sonlara dürüst uzayan bir kirpik seçebilirsiniz.  Takma kirpikler; Şerit kirpik ve tekli kirpik olarak ikiye ayrılır. Tekli kirpikleri takmak daha fazla vakit alır fakat sonunda daha doğal ve kalıcı bir netice alabilirsiniz. Buna rağmen şerit kirpik takmak, herkesin evde kendi başına yapabileceği bir işlemdir. Bu yüzden, bu konumuzda sizlere şerit kirpik takmayı anlatacağız.

2 – Takma Kirpik İçin Yapıştırıcı:

Çoğu markanın yapıştırıcısı, kirpikle beraber paketten çıkar. Ama yapıştırıcıyı ayrı ayrı da alabilirsiniz. Yapıştırıcı siyah ya da beyaz olabilir. Beyaz yapıştırıcı kuruduğu süre saydamlaşır. Eğer takma kirpik kullanmaya alışılmış değilseniz, bu sayede yapıştırıcının kuruduğu zamanı daha kolay anlayabilirsiniz. Malzemeleriniz hazırsa derhal uygulamaya geçebilirsiniz.

3 – Takma Kirpiği Takmadan Önce !!!

Kirpiği göz makyajınızı tamamladıktan sonradan takmanızı öneririm. Gözünüze ağır bir makyaj gerçekleştirmek istemiyorsanız, en azından takmadan önce bir kalem çekmelisiniz. Bu Nedenle kirpik gözünüz ile daha iyi bütünleşir. Kirpikleri takmadan önce takma kirpiğin dibindeki şeridin rengine dikkat etmelisiniz. Şerit şeffaf veya beyazsa kirpiği çıkarmadan önce, göz kaleminiz ile şeridi hafifçe boyayın. Kirpiği takmadan önce dikkat etmeniz gereken en kayda değer nokta kirpiğin gözünüz ile benzer zirve olması. Bunu temin etmek için yapıştırıcıyı sürmeden önce kirpiği gözünüzün üzerine koyun ve uzun olan tarafı kesin. Unutmayın; Hiç kimsenin kirpiği göz pınarından başlamaz; ölçerken çok dipten başlamamaya dikkat etmelisiniz.

4 – Takma Kirpiği Takarken

Yapıştırıcıyı kirpiğin şeridine eşit dağılacak şekilde sürün. Yapıştırıcıyı sürdükten sonra 1dk. değin bekletin. Bu zaman yapıştırıcının azıcık kurumasını ve ilk kayganlığının geçmesini sağlayacak. Bu Nedenle kirpiğe gözünüzün üzerinde istikamet atamak kolaylaşacak. Bir cımbız yardımıyla kirpiği kendi kirpiklerinizin üzerine bırakın. Kirpiklerinize ne değin yakın yapıştırabilirseniz öyle iyi. Yapıştırıcı kuruyana kadar cımbızı kullanarak kirpiği kendi kirpik köklerinize yakınlaştırmaya çalışın. giderken köşeler birazcık daha zor yapışabilir. Köşeleri yapıştırmak istediğiniz yerlerde birkaç saniye cımbızla tutarsanız daha az zorlanırsınız.  Kirpiği taktığınız açının da fazla kayda değer olduğunu unutmayın! Kirpikler yukarı bakmalı, gözlerinizi açmalı. Yapıştırıcı kururken gözlerinizi açık tutmaya uyarı edin. Derhal sıra öteki gözünüz de; Bu noktada en manâlı şey, iki gözün kirpik açısının benzer olması. İki taraf da kuruduktan daha sonra rimel sürerek kendi kirpiğiniz ile takma kirpiğin kaynaşmasını sağlayın.

Basit gelsin..

Etiket Takma Kirpik takma kirpik kullanımı takma kirpik nasıl takılır Şerit Kirpik Kirpik Yapıştırma Kirpik Takma

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here