spot_img

Gelin Estetiği

Gelin Estetiği; Her yıl çıkan yeni gelinlik modelleri, ayrı şekillerde uygulanan diyetlerin yanı sıra bundan böyle gelinlerin yeni gözdesi evlenmeden önce yapılan estetik ameliyatlar. Daha çekici ve sıra dışı olmayı seven tüm gelinler, kendilerini de yenileyerek hatasız bir hayata merhaba demeye hazırlanıyorlar…

Rinoest Kulak Burun Boğaz ve Estetik Merkezi’nden Op. Dr. Coşkun Şanverdi,  gelin adaylarının seçim ettiği ameliyat ve uygulamalar hakkında bilgi vererek bu yılın gelin estetiği hakkında açıklamalarda bulundu. Zamanlama Fazla Manâlı nın manâlı olduğunu kaydeden Op. Dr. Coşkun Şanverdi, bazı yöntemlerde iyileşme süresinin birazcık uzun olduğu göz önüne alınarak, burun ameliyatının düğünden en az 1 ay dek önce yapılması gerektiğini vurguladı. Operasyon sonrası kişide morluk ve şişliğin fazla eksik olduğunu açıklayan Op. Dr. Coşkun Şanverdi, burun ve yüz estetiği ameliyatları ardından uygulanmaya başlanan Hiloterapi yönteminin gitgide artarak klasik buz uygulamasının yerini almaya başladığını belirtiyor.

Burun estetik ameliyatlarından daha sonra özellikle gözler çevresinde oluşan şişme ve morarmayı durdurmak amacıyla alışılmış bir usul olarak 24-48 saat süre ile belirli aralıklarla yüze buz uygulanması yapılmakta, buzun gerekenden fazla soğuk olması ise keza hastaya rahatsızlık vermekte ayrıca de dokulardaki lenf ve kan dolaşımını olumsuz etkileyebilmekteydi. Yakın zamanda geliştirilen Hiloterapi tekniği buz tedavisine alternatif olarak geliştirilmiş bir uygulamadır.

Op. Dr. Coşkun Şanverdi, gelin estetiğinde zamanlamanın önemine tekrar değinerek, yüz bölgesine uygulanacak operasyonlar için bayanların, ameliyat ve düğün töreni arasındaki zamanlamaya dikkat etmesi durumunda balayında herhangi bir sorunla karşılaşmayacaklarını açıklama etti. Gelin Estetiğinde Trend Bölgeler Burun estetiği birinci sırada geliyor. Ameliyat ile estetik haricinde; burun ucuna botox enjeksiyonu ile burnu aşağıya çeken kasları etkin kişilerin burun ucunu kaldırmak mümkün olabiliyor. Botox tek başına kullanılabileceği gibi dolgu ile birlikte kullanılıp daha iyi sonuçlar elde etmek muhtemel olabilir. Burun sırtındaki çizgiler ve düzensizlikler için yeniden botox ve dolgu malzemeleri kullanılabilir. Lakin bu yöntemlerin yalnızca seçilmiş kişilerdeki kimi sorunlar için geçici çözüm olabileceği unutulmamalı, en dinç ve kalıcı sonucun başarılı bir ameliyat ile sağlanabileceği unutulmamalıdır. Deneyimli ellerde, bilimsel yaklaşımlarla hedeflenen şey  yalnızca görsel olarak hoş bir burun yapmak yok, bununla beraber mevcut olabilecek fizyolojik kimi sorunların (nefes alma sorunları, sinüzit gibi) aynı seansta düzeltilerek kişinin sağlığına kavuşup yaşam kalitesinin arttırılmasıdır.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here