spot_img

Labioplasti hakkında merak ettikleriniz

Günümüzde iletişim kanallarının gelişmesi ile kadınlar, kendi dış genital bölgelerindeki problemleri daha erken ayrım edip, tedavi olma yolunda daha çabuk karar verebilmeye başladılar.

– Peki, kadınların dış genital bölgede en çok rahatsız olduğu sorun nedir?

İç dudakların dış dudaklardan dışarı dürüst sarkık veya asimetrik olmasıdır.

– İç dudaklardaki sarkma ve asimetriler sadece görsel olarak mı sorun yaratır?

İç dudaklardaki sarkmalar kadında keza psikolojik hem de fiziksel olarak sorun yaratır. Kadınlarda fiziksel olarak; Bitmeyen bir vajinal akış, tahriş ve buna ast olarak sancı, cinsel ilişkide gerilmeye yan acı, sarkık dudaklarda kısımlarda kararma en çok karşılaştığımız şikayetlerdir. Psikolojik olarak; bayan kendini görsel olarak beğenmediği için özgüven kaybı yaşar ve buna alt olarak cinsel hayatı da olumsuz etkilenir. Sırf bu yüzden birçok kadının evliliklerinde ciddi sorunlar yaşadığına şahsen tanık olmaktayız. Dışa sarkan iç dudaklar gizli kıyafetler ve mayo giyildiğinde hoş olmayan bir görüntüye niçin olduğundan bayan psikolojik olarak olumsuz etkilenmektedir.

-İç dudak sarkmaları ve asimetrilerinde tedavide ne yapılır?

İç dudaklardaki asimetrik, sarkık ve kararmış koşul labioplasti dediğimiz İç Dudak Amortisman ameliyat ile düzeltilebilir.

-İç dudak ameliyatlarında uyarı edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Ameliyat öncesi özenli bir tasarlama yapıp kadında his kaybı yaratmayacak, doğal görünümlü bir teknik seçilmelidir. İç dudak ameliyatı içten bir teknik kullanılmadan yapıldığında hüsranla sonuçlanabilir. Çünkü ameliyatta kullanılan doku minik olduğundan yanlış ameliyatlarda ayarlama şansı, çoğunlukla mümkün olamamaktadır.

En çok önemsenmesi gereken bir konu da; Labioplasti ameliyatı yapılırken tam bir dış genital estetik hedeflenmesi gerekliliğidir. Çünkü işaret en büyük sorun olan sarkık dudaklar düzeltildikten daha sonra, daha az dikkat çekici klitoris etrafı gevşeklikler, deri katlantıları kararmalar belirgin olmaya başlar. Bu amaçla gerekli durumlarda hudoplasti yani klitoris etrafı estetiği de beraberinde yapılmalıdır. Hudoplasti ameliyatında manâlı olan, hoşgörü kaybına neden olacak kesi hatlarından uzak durulmasıdır.

neticede; Genital estetik ameliyatlardan olan iç dudak ameliyatı (labioplasti) kadının hem kişisel keza de aile mutluluğu için kayda değer bir ameliyattır.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here