spot_img

Dürüst Fondöten Seçimi

Dürüst Fondöten Seçimi Makyaj gerçekleştirmek kadınların tutkunu olduğu eylemlerden biridir. Oysa makyaj yaparken uyarı edilmesi gereken bazı noktalar olmakla beraber aynı zamanda dürüst ürünlerin de beraberinde seçilmesi gerekir. Huysuz halde cilt tonu ile uyumsuz malzemeler dehşet görünmenize neden olabilir.  Pek ki fondöten dikkat edilmesi gereken en temel makyaj malzemelerinin başında gelir. Doğru fondöten seçimi yapabilmeniz için öncelikli olarak deri daha alçak tonunuzu içten belirlemeniz gerekir. Bunu ise kozmetik mağazalarındaki görevli kişilerden öğrenebileceğiniz gibi bununla birlikte damarlarınızın renginden de anlayabilirsiniz. Eğer oysa bileklerinize baktığınız da damarlarınız yeşil görünüyor ise sarı daha aşağı tonlu bir kişisiniz. Bunun yanına eğer fakat damarlarınız mavi görünüyor ise öyleyse siz pembe alt tonlusunuz. 

Fondötenler de sarı ve pembe daha alçak tonlu edinmek üzere başlıca iki kolda renk çeşitliliğine gider. Bu sebeple sarı daha aşağı tonlu bir cilde sürülecek olan pembe daha aşağı tonlu fondöten yüzünüzün olduğundan daha fazla kızarık ve pembe durmasına sebep olacaktır. Ayrıca siz ne yaparsanız yapın hiçbir şekilde ten renginizle bütünleşmeyecek ve yüzünüzde defalarca kalıp yoksa maske gibi duracaktır. 

Bunu durdurmak ve makyajı hatasız hale getirmek için fondöten seçimi oldukça önemlidir. Fondöten seçerken test ürünlerini boyun bölgenizde veya bilek içlerinizde deneyebilirsiniz. Vücudunuzda fondöten denemek için en yerinde noktalar bu kısımlardır. Çünkü bu kısımlar sizin güneşe daha az maruz kalan hakiki deri renginizi bildiren kısımlardır. Cilt tipinize göre fondöten seçimi Kusursuz bir gösterme almak istiyorsanız deri tipinize en yerinde fondöteni seçmelisiniz. Hangi deri tipine hangi fondöteni kullanmanız gerekiyor ? Yağlı bir cilde sahipseniz; pudralı krem fondöten kullanmalısınız. Bu Nedenle cildinizin daha da parlamasını önleyebilirsiniz.Kuru bir cilde sahipseniz; tüp içinde bulunan akışkan fondötenleri seçim etmelisiniz. Bu Nedenle cildinizin kuruyup pul pul dökülmesini önleyebilirsiniz.Normal cilt tipine sahipseniz; krem fondöteni öneriyoruz. Hem uygulaması oldukça kolaydır ayrıca de pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.Orta yaşın üzerindeyseniz köpük fondöten bütün size tarafından! En ufak kusurları bile kolayca yok etmesi baştan sona olgun kadınların seçim etmesi gereken bir üründür.Unutmayın! Sadece fondöten sürerek hatasız bir gösterme elde edemezsiniz.Fondöten sürdükten sonradan mutlaka pudra da kullanmalısınız.Ne pudrasız fondöten, ne de fondötensiz pudra tatmin edici olmayacaktır.
 

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here