spot_img

Karın ve Göbekteki Yağlardan Kurtulmak

Göbekte biriken pozitif kilolar insanın canını fazlasıyla sıkıyor. Göbekli olmak özellikle kadınlar için büyük tasa. Peki değil mu bu göbek yağlarının çaresi ? Göbekteki yağlardan nasıl kurtuluruz…İşte cevapları…
Bünyeye giren yağ miktarı azaldıkça, karoser bir cins alarma geçerek, alınan yağı depolamaya çalışır. bu nedenle gün içinde her 2-3 saatte bir, bir şeyler yenilmesi öneriliyor. Bu, vücuttaki yağı yakmaya asistan olur.
Yukarıda belirtilenlerin hepsini uyguladığı halde, gerçi düz bir karna sahip olamayanlar, kilolarını sabit tutmak için günde kaç kalori alacaklarını öğrenmeleri gerekiyor. Bunu da birazcık uğraşıp test yoluyla öğrenebilirsiniz. Hem, tükettiğiniz toplam kaloriyi, kaç gram protein, karbonhidrat ve yağı tükettiğinizi de belirleyip yazmalısınız.

Kiloyu sabit yakalamak için alınması gereken günlük kalori miktarı bulunduktan sonra, alınan kalori miktarının 200 kalori kadar azaltılması gerekiyor. Kasıt, yiyebildiğiniz kadar yiyip, yine de yağ yakmaya devam etmek fakat bu vesileyle da kas kaybına uğramamaktır. Olabildiğince eksik yemeyi hedeflerseniz, elde edeceğiniz tek şey metabolizmanızı yavaşlatmak ve kas dokusundan kaybetmek olacaktır. İlk hafta sonra verdiğiniz, kilodan fazla, vücutta birikmiş su olacaktır. ondan sonradan kilo vermeye başlarsınız.
Haftanın 6 günü bu program uygulanıp, haftada bir gün istenilen bir besinden bir porsiyon tüketilebilir. Ancak burada kayda değer olan şey abartmamaktır. Çünkü abartmanız halinde kan şekeri seviyesi baştan yükselebilir ama, bu da yağ yakmanızı durdurur.
Haftada 2-3 kez yapılacak 35 dakikalık (bir saate de çıkılabilir) ağırlık çalışması, keza vücuttaki adale kütlesini, keza de metabolizma hızını arttırır; çünkü adale, yağdan daha fazla kalori yakar. Bu şekilde günde fazladan 30 ila 50 kalori yakabilirsiniz. Yük çalışmasına karın egzersizlerini de dahil etmelisiniz. Bu Nedenle bir yana vücudunuzdaki yağ miktarını azaltırken, öteki yandan da karnınızı sıkılaştırmış olursunuz.
Haftada 3 ila 5 gün, 30-40 dakikalık orta yoğunlukta kardiyo egzersizleri (yürüyüş, koşu, yüzme, bisiklet vs) yapılması da önerilenler arasında. Başlangıç seviyesindekiler, egzersizin yoğunluğunu kademeli olarak arttırmalılar. Eğer zaten belirli bir seviyedeyseniz, haftanın iki günü daha yoğun program uygulayabilirsiniz. Bunu uyumlu uygular, yediklerinize uyarı eder ve bu rutini her 3-4 haftada bir değiştirirseniz, düz bir karna sahip olabilirsiniz.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here