spot_img

Saç Yapısına Tarafından Kesim Önerileri

Saçınızın rengi gibi kesimi de fazla manâlı! Kıvırcık saça perçemin, çok artı ve kalın saça sahipseniz saç modeli olarak kısa kesimin yakışmaması, kesim sonrası pişmanlıklar gibi nedenlerden dolayı saç kesimi göz ardı edilemeyecek dek önemlidir. İşte saçınızın cinsine tarafından size en çok yakışacak saç kesim model önerileri.
İnce telli ve düz saçlar
Saçınızı omuzlarınızdan aşağıya uzatmayın; akıllıca kesik katlar saçınızı daha kalın göstererek hareket kazandırır. Yüz şeklinize uygun bir kakül de iyi fikirdir. Bop saç kesim modeli, revaşta olan ve gayet hoş imaj yaratan bir kesim olduğu için tercihler arasında olabilir.
Kalın ve sert saçlar
En kolay saç tipidir lakin kesintisiz bakım ve kontrol gerektirir. Pozitif kısa kesmeyin, yahut çim adama benzersiniz.

Dalgalı saçlar
İnceden kalına dürüst uzanır, bu yüzden kesim ve uzunluk en ince ayrıntısına kadar yüz şekline bağlıdır. Ne değin uzatırsanız, dalgaları o kadar azalır.
Kıvırcık saçlar
Bu saçların yapısı büyük farklılık gösterir, oysa önünüzdeki seçenekler sınırlıdır. Doğal haliyle bırakın, iyi bakın ve örme, topuz gibi stil tekniklerini öğrenin ya da düz ışık halkası getirin. Bu sonuncusu kimyasal işlem gerektirdiğinden, saçınızı dinç yakalamak için kesintisiz bakım uygulamanız gerekecek. Düzleştirme işlemini profesyonellere bırakmanız en iyisi.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here