spot_img

Vajina Pubis Kaldırma Nedir ?

Vücudumuzda her bölegemizde olduğu gibi pupis bölgemizde zamana ve oluşan olumsuz koşullara birşekilde yenik düşmektedir. Dolayısıyla bu bölgenin altında yer alan cinsel organlarda yaşlanır. Yaşlılığın en büyük göztergesi olan sarkmalar ortaya çıkmaktadır. Maalesef bunlara dur demenin bir yolu yoktur. Lakin bu sarkıklardan kurtulmanın bir şekli vardır.
Daha gençken ve vücudunda sarkıklık oluşmamış bir çıplak kadın ayakta dururken bu bölgeninde diri ve gergin olduğu görülür. Önden bakıldığında vajina bu bölgeye asılmış gibi bir intiba vermez. Pubis bölgesinin hemen altında kişiden kişiye değişmekte olan labia majörlerin 1/3 ü görünür.yaşlandıkça ve sarkmalar artıkça bu görüntü değişir. Pubis ,cilt ve cilt altı dokuları gevşemeye sarkmaya başlar. Bu sarkıklığın sonucu olarak labia majörler de görünmez olur.
Bu işlem çoğunlukla karın germe operasyonu ile birlikte yapılır. Fakat kimsesiz da uygulanabilecek olan pubis ameliyatında o bolgedeki deri ve deri altı dokusu gerilir ve o bölgede yer alan lokal deri fazlalığı çıkartılır. Bu işlemle bölgeye yeniden eski görünümü kazandırılmış ve bu bölgenin askılandırma olayı sağlandığından labia majörler ve vajina eski görüntüsüne kavuşmaktadır. Karın germe operasyonu ile birlikte gerçekleştirilirse 1 insizyon yerinden operasyon yapılabilir. Fakat hem bir operasyon yapılacaksa o vakit pubis üzeriden sezeryan insizyonuna aynı bir insizyonla yapılarak çamaşır çizgisinde kalacağından saklanması sağlanmış olur.
Yağ enjeksiyonları Yaşın azıcık ilerlediği durumlarda sarkmaların yanı sıra dış genital bölgede yağ dokusunun azalmasıda çoğu kez yaşanılan bir durumdur.Özellikle “mons pubis” ismi verilen kısım kasığın hemencecik altındaki kıllı ve yüksek bölgede kendini gösterir. Bunun yanına labiumlarda (dudak kısımlarında) da öbür nedenlere tabi olarak incelme görülebilir. Bu durumlarda kişinin öbür bölgelerinden “liposuction” sözde bir işlemle alınan bir miktar yağ dokusu bu alanlara enjekte edilerek dış dış görünüş düzeltilebilir (dolgu operasyonları). Tam zıt şekilde bu bölgelerde fazla miktarlarda bulunan yağ dokusunun alınması ile de estetik görünüş kazandırılabilir.

Etiket Vajina Pubis Kaldırma Nedir ? Vajina Pubis Nasıl Yapılır ? Vajina Pubis Doktorları Vajina Pubis’in zararları Vajina Pubis faydaları

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here