spot_img

Çatlak ve Kuru Dudaklara Çözümler

Kış mevsiminin gelişiyle beraber bay-bayan herkesin karşılıklı sorunu haline gelen dudak ve cilt kurulukları, akabinde çatlamalar ve berbat bir psikoloji.. Hepimizin aktüel ve iki taraflı problemi haline gelen bu durumun önüne geçebilmek namına yaptığımız çalışmalar neticesinde olumlu bilgiler edindik ve kadinay.Net ailesi olarak sizlere sunuyoruz. Sadece bayanlardan ziyade herkes için faydalı olabilecek bu araştırmanın dudaklarınızdaki çatlakların, ruh durumunuzda herhangi bir bunalım yaratmaması namına olumlu sonuçlar getirmesi dileğiyle.. Www.Kadinay.Net Kadına Dair Merak Edilenden Çok Daha Fazlası! Problemin çözümünden önce çatlamaların nedenlerini öğrenerek sonuca daha sonra ulaşmaya çalışalım. Dudak çatlamalarına niçin olan esas faktörler şunlardır: *Gerginlik veya alışkanlıktan nedeniyle dudakları ısırma. *Dudakları fazla yalama. *Kurutma. *bunaltıcı hava ya da soğuk havaya maruz kalma. *Kuru cilt hastalıkları. *Vitamin eksikliği. *İlaçların alt etkileri. *Alerjik reaksiyonlar ve makyaj ürünleri.
Önlemler: Nemlendirici uydulayarak ve güneşten sakınarak önlem alabilirsiniz.Tatlandırılmamış kremler ile dudak yalama alışkanlığınızında önüne geçebilirsiniz.Gündüzleri uygulama imkanınız olmasa bile geceleri kesin nemlendirici uygulayın. Hem; dudaklarınızın üstündeki ölü derileri temizlemek için yumuşak bir diş fırçası kullanabilirsiniz. Haftada bir kez uygulayabilir ve bu şekilde dudaklarınız daha canlı ve astarlı gözükebilir. Ancak uyarı etmeniz gereken sert bir sürtme uygulamayıp dudak derinizin tahriş olmasını sağlamayın. Bol bol su için, nasihat edilen miktar; günde 8 bardak.
Tedavi ve Çözüm Kafur, mentol ve fenol taşıyan dudak nemlendiricileri kullanılması öneriliyor. Lezzetli aromalar taşıyan seçim edilmemelidir. Zeytinyağı uygulayın, tuzsuz tereyağı veya vazelinde kullanabilirsiniz. Gece uyguladığınız takdirde sabahtan olduğunda olumlu sonucu hissedeceksiniz. Dudaklarınız soyulduğu vakit dudak boyası uygulamaktan kaçının. Soyularak hassaslaşan dudak deriniz makyaj malzemeleri ile bakteriyel enfeksiyon kapmak için fazla duyarlı hale gelir. Eğerki bahsettiğimiz bu öneriler ile sonuca ulaşamazsanız mutlaka bir doktora başvurun. Çünkü size basit gibi gözüken bu koşul tıbbi bir müdehale gerektirebilir. Unutulmamalıdır oysa dudaklar fazla alıngan bölgelerdir ve rahatlıkla enfeksiyon kapabilirler.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here