spot_img

Gülümseme Dizayni için Estetik Ameliyatı

Mutluluğun en güzel ifadesi dostça bir gülüşle dışa yansır ve bulaşıcı bir dalga ile çevresine yayılır. En sert ifade dahi tatlı bir gülüş aleyhinde yumuşar. Peki lakin nedir gülüşü bu değin tılsımlı kılan dersek;karşımıza kocaman bir yürek çıkar.
Evet gülüşe ruhu veren dünya üstünde gülebilen tek canlı olan insanoğlunun kalbindeki güzelliktir.
Gülüşün mesleki kariyerde de yeri tartışılmazdır. Gülüşler sosyal tebessüm, sportif ve seksüel gülüş olarak ta sınıflandırılmış olsalar da birli olan içten gülüştür.
Ruhtaki güzelliğin en saf ifadesi olan gülüşün yüzdeki yansımasına bakacak olursak ;tez canlı bir teni, pırıl pırıl parlayan bir çift gözü, inci gibi parlayan tertemiz dişleri, keskin elmacık kemikleri, gamzeli yanakları, astarlı dudakları, ve gergin bir boynu görmez miyiz.
Evet yukarıdaki bu tasvir, genlerimizle bize geçen, ailemizden öğrendiğimiz mutlu insan olma sanatının çevreye yansımasıdır. Bu güzel dizayn edilmiş gülüş şekline birincil gençlik döneminde yüzümüze oturmaya başlarken, orta yaşlarda hafif deforme olabilir. İşte, ruhtaki gençliğin bedenimizdeki koruyucuları olan estetik cerrahların hoş elleri bize gülüşümüzün tazeliğini geri verebilir.
Güzel gülebilmek, ruhtaki güzelliği dışarıya içten yansıtabilmektir. Fakat, kişinin yüz anatomisi buna tekrar tekrar müsait değildir.
Gülerken şu problemleri yaşıyorsanız; Dişlerinizi gizlemeyebilmek için rahatça gülemiyorsunuz Alın, göz çevresi ve dudakların emrindeki tarafındaki çizgiler gülerken daha da artıyorsa. Gıdınız fazla artı belirginleşmişse. Gülerken çeneniz daha da mı küçülüyor veya daha mı belirginleşiyor? Nazolabial oluk dediğimiz, burun-dudak arasındaki çizginiz fazla mu derinleşiyor? Gülerken dudaklarınız çok mu inceliyor? Başkalarının gülüşünü mü beğeniyorsunuz?
gülüş dizaynıBu sorularımızın cevapları evetse; siz gülüşünüzü beğenmiyor ve ne yazık ama ola ki de gülemiyorsunuz. Oysaki gelişen teknolojinin biz estetik cerrahlara sunduğu imkanlarla sizlere özlediğiniz gülüşü geri kazandırmak hiçte zor olmayacaktır. Estetik cerrahi, sanatın tıpla buluştuğu noktadır. Mutlu yüzü yaratmakta da tebessüm dizaynı kavramı ile tanışırız.
Neler gülüşümüzü etkiler: Cinsiyet Yaş Deri kaliteniz Kaşlar-göz kapakları Burun şekli Elmacık kemikleri Dudaklar Dişler ve diş etleri Çene yapınız ve gıdınız
Tebessüm dizaynında estetik cerrahinin mutlu yüzü olarak nelerin yapılabileceğine bakacak olursak, Cinsiyet, kadın ve erkeğin gülüş tarzları farklıdır. Kadınlarda gülümseme esnasında daha fazla üst dudak yukarıya kalkarken düşey hatta bir açılma olur, erkekte ise gülümseme yanlara doğru olup yatay planda bir tebessüm meydana kazanç.
Yaşa yan olarak gülüşteki farklılıkların meydana gelmesinde bir fazla etmen rol alırken, azami gülüş kalitesini kişinin özgüveni etkiler. Özgüveni etkileyen etkenlerin başında, kişinin vücudu ile olan barışıklığı önemlidir. Gençlik dönemlerinde vücuda olan güven duygusu dar gülmelerini sağlarken, ileri yaşlarda yada gençlikte rahatsız olduğunu düşündüğü bölgeleri için, yapılan tedaviler ile güzel gülüşe kavuşmaları mümkündür.
Hoş gülüşün temelinde öncelikle ruhtaki çekicilik yatar. Kişinin psikolojik halide ilk olarak vücudunda deri sağlığını gulus dizaynetkiler. Cildimizdeki problemi sadece psikoloji ile ilgili olmayıp, yaşa,çevresel etkenlere, hormonal duruma, beslenmeye ve daha bir çok sebebe bağlıdır. Sivilceli, benekli, tüylü ve temizliği yapılmamış bir cilt pırıl pırıl parlar mı? Deri temizliği ve ihtiyacı olan bakımın yapılmış olması, cildin yıpranmasını durdurup, sıhhat kazandırır.
İçten gelen bir gülüşte, pırıl pırıl parlayan bir çift göz değin; gülüşe canlılık katacak bir şey düşünülemez. Ancak, sıradan 30’lu yaşlarda oluşmaya başlayan alın, kaş arası – kaş kenarlarındaki (kaz ayakları) kırışıklıklarının botoxla tedavisi mümkündür.
Üst göz kapağı torbaları da bazen genetik olarak, bazen de hiç bir sebep olmadan gözlerin açıklığını kapatabilmektedir. Bleforoblasti dediğimiz göz kapağındaki fazlalıkların alınması operasyonu ile gözlerdeki canlılık her tarafta kazanılmış, bezginlik ve mutsuz açıklama silinmiş olur. Ara Sıra kaşlarda da düşüklük olabilir.
İdeal kaş görünümü olan; kaşın dış kısmının iç kısımdan kalkıkta olamasını,botoxla sağlayabiliyoruz. aynı zamanda total olarak ta botox ortalama 2mm kaşı yukarı kaldırırken ihtiyacın artı olması durumunda endoskopik olarak yapılan kaş kaldırma yöntemi ideal sonuca ulaşmamızı sağlamış olur. Fena burun şekli ast oysa çirkin tebessüm etmek değildir.
Ama,güzel bir burun şeklinin yüze kazandırdığı hoş ve yumuşak ifade de tartışılamaz. Gülerken burun ucunun aşağıya düşmesi,ast profilden bakıldığında burundaki bariz bir kemer gülmenin şıklığını gölgeler.Hoş bir burun da hoş gülümsemelerle amaç kazanır.
Elmacık kemiği üstündeki yağ yastığı 35’li yaşlardan daha sonra erimeye başlar ve desteğini kaybeden elmacık kemikleri ve nazolabial oluk dediğimiz burundan ağız köşesine uzanan çizgide belirginleşme başlar. Bunların dolgu maddeleri veya kendi ceset yağı ile doldurulması yüze kaybettiği hacmi kazandırırken, gülüşede alımlılık verir.
Gülüşün gerçekleştiği esas organ ağız olduğu için, gülüşün güzelliğinde de dudakların ve dişlerin önemi de fazla büyüktür. Gülerken incelen ve değil olan bir üst dudak, bir tarafa kaymış dudak şekli ya da asimetrik dudak yapısı çerçevesi bozuk hoş bir yağlı badana tabloya benzetilebilir.
Dudaklar belirlenmiş bir dolgunluk ve simetride olmalıdır ancak bu tablo hatasız gözüksün. Bizim yeniden bu konuda en büyük yardımcılarımız ince dudakları kalınlaştırmada; dolgu maddeleri ya da kişinin kendi yağı iken, çok artı kalın olan dudaklarda da cerrahi işlemlerle yapılan inceltme ve simetriyi sağlamadır.
gülüs dizaynDudakların içinden gülerken hiç gözükmeyen veya dişleri örtecek dek göze batacak şekilde gözüken diş etleri de gülümseme estetiğinde önemlidir.
Estetik yapısında problem olan dişetleri yerinde tedavilerle onarılarak,diş etinin hafif pembe rengi ve görünümleri hoş dudak ve dişlerin tamamlayıcısı olacaktır.
Dişlerin rengi, dizilimi ve görünümü de gülümseme güzelliğinin temel taşlarındandır. Ama, sarımsı diş rengi ne kadar güzel gözükmüyorsa, kar beyaz renkte bir böylece olacaktır. Diş temizliği ve renk açma konusunda diş hekiminizle görüşmenizde, deri renginizi ve doğal diş görünümünü lütfen göz ardı etmeyin.
Ağız ve çene ortalama yüzün üçte birlik kısmı iken,daha büyük yada daha minik olması yüzde bakışımsızlık sebebi olacaktır.Çeneye yapılacak dolgu,yağ enjeksiyonu ya da yerine koyma uygulamaları ile çenede artış sağlanırken ,gerekirse ağız içinden çalışılarak hiç iz oluşmayacak şekilde yapılan törpüleme işlemleri de çeneyi küçültebilecektir.
Çene altından gülerken pırtlayan bir gıdı ve buruşuk görünümlü bir boyunda tebessüm estetiğini olumsuz etkiler.Sarkan gıdıya yapılacak liposuction,sarkık bir boyna cerrahi olarak yapılacak toparlama işlemleri de genç ve güzel bir dış görünüş sağlayacaktır.
Yapılan araştırmalar fazla gülen kişilerde yüz çizgilerinin yere parelel olarak yatay gelişeceği,oysa somurtgan kişilerde çizgilerin düşey olacağı gösterilmiştir.
Yüz güzelliğinin en hoş göstergesi olan gülüşlerinizi azaltmadan,hayata olabildiğince çok gülümseyerek bakmanızı ve çizgileriniz daima yatay olamasını dilerim.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here