spot_img

İstenmeyen Dövmelerden Kurtulma Yolu

Vurma son zamanlarda gençler arasında git gide popülerleşmeye başladı. Kimisi sevgilisinin ismini vücudunda ölümsüzleştiriyor, kimisi beğendiği bir şekli kimi ise onun için amaç açıklayan figürler yaptırıyor vücuduna. Lakin bu kişiler gençliğin verdiği rahatlıkla dövmeyi yaptırdıklarından birgün o dövmeden sıkılabileceklerini veya ileriki yaşamlarında o dövmenin onlara sorun teşkil edeceğinden hiç kararsızlık etmiyorlar.
Gün geliyor dövmenizi sildirmeniz gerekebiliyor. Bu operasyon vurma yaptırmaktan daha külfetli ve maliyetli bir iş malesef.
Sanılanın tersine vurma açık renkli olduğu süre sildirme işlemi daha şiddet oluyor, en fazla beyaz tenli insanlarda netice alınabiliyor. Lazerli Dövme sildirme işleminde verim %100 olmuyor her zaman.
Siyah, tek renk dövmelerin çıkarılması, sarı kırmızı, yeşil dövmelerden daha basit oluyor. Bu stil dövmelerde cildin yanması vb. sorunlar ortaya çıkıyor veya tedavi yetkisiz kalıyor.
Dövmenin silinmesini etkileyen bir faktörde dövmenin derinliği. Vurma boyası ne kadar derindeyse silme işlemi böylece güç oluyor. Çünkü vurma lazerle silindiğinden lazer ışığının etkisi derinin ne dek altına inerse böylece azalıyor.
Lazerle Dövme sildirmede büyük rol oynayan diğer etmense dövmenin yapıldığı alan. Örneğin yüz ve boyun bölgelerinde niyetlenmek daha basit oluyor. Çünkü o bölgede yüksek enerji ile çalışılabiliyor bunun sebebi o bölgenin daha seri iyileşme özelliğinin bulunması. Yüz ve boyun bölgesinden uzaklaştıkça vurma sildirme işlemi dahada şiddet bir hal alıyor.
Yukarıda belirtildiği gibi lazerle vurma sildirme işlemi her dövmede % 100 sonuç veremeyebiliyor.
Dövme sildirme işlemi yalnızca lazer ile yapılmıyor. Diğer yöntemler mesela: Zımparalama ve o bölgeyi kesip atma.
Kesip atma işlemi minik bir dövmeniz varsa o bölgenin derisi kesilip alınıyor ve vücudunuzun diğer bir yerinden cilt alınıp o bölgeye yama yapılıyor. Fakat bu işlemde renk farklılıkları yaşanıyor bu yüzden büyük dövmelerde değilde mesela tek bir harf yada küçük bir şekil olan dövmelerde çoğunlukla bu işlem uygulanıyor.
Diğer bir yöntem olan Zımparalama da ise dövme yüz, omuz gibi bölgelerde ve yüzeyselse uygulanabiliyor. Zımparalama ile vurma sildirme işlemi 1 ile 3 seferlik seanslarda ayrıntılarıyla yok olabiliyor. Oysa işlem esnasında kanamalar olur ve seanslar süresinde pansuman yapılması, güneşe çıkılmaması ve mikrop kapmamasına itina gösterilmesi gerekiyor.
Dövme taşınmasında hangi metot kullanılırsa kullanılsın bir takım iz vazgeçme ya da renk değişimi olma olasılığı muhtemeldir. Zamanı iyileşmesi derinin boyutunun üzerine tabi olan istikrarsız bir durumdur. procedureler kullanılarak dövmenin derinliği ve hastanın iyileşme süresi hesaplanabilir.. Farklı Alanlara Yönlendirilmiş prosedürleri doktora danışmak hasta için en iyi olandır. Bahsedilen bölge hakkında tartışılmalıdır.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here