spot_img

Karın Germe Estetiği

İdeal, güzellik ve estetik kavramları toplumsal kültür yapısına, yaşanan çağa tarafından farklılıklar gösterse de karın estetiği açısından karın bölgesi için ince bel, sıkı ve diriliğini koruyan bir karın hemen hemen herkesçe kabul edilir ve beğenilir. Bugünün sosyal hayat tarzı, modanın yakından peşine düşüp takip edilmesi, gençliğin, inceliğin ve zarafetin değer kazanması, estetik kavramının toplum içinde benimsenmesi, karın bölgesinin de estetik açıdan önemini arttırmaktadır. Karın estetiğinin böylesine öneminin artışı da estetik karın germe ameliyatının değerini arttırarak her geçen gün daha da yaygınlaştırmaktadır.
Modanın öncüleri, bel bölgesini vurgulayan tasarımlara yönelmektedir. Bundan Böyle karın bölgesinin estetik değerleri yani cilt görünümü, karın çevresi ve bel inceliği insanları gençlik çağından itibaren düşündürmeye başladı. Karındaki yağlanma, nahoş bir karın şekli ya da karın yapısındaki farklılaşmalar insanın sosyal yaşamına, cinsel yaşamına ve genel sağlık durumunu doğrudan etkilemektedir. Bilimsel çalışmalar, karın bölgesindeki fazla şişmanlığın ve yağlanmanın, yani santral obezite olarak adlandırılan durumun, vücuttaki fizyolojik değişikliklerle beraber koroner yürek hastalığı riskini arttırdığını göstermiştir. böylece karın bölgesinin önemi bir kat daha artmıştır. neticede, gerek karın estetiği açısından gösterme, gerekse işlevsel açıdan iyileşme çabaları, estetik karın germe, karın estetiği ve bel inceltme girişimlerini içine alan estetik cerrahi yöntemlerini gün geçtikçe daha seçim edilir duruma getirmiştir.
Kadınların büyük bir kısmında, erkeklerin de bir kısmında karın bölgesinin şişmanlamasına bağlı olarak karın ön duvarının cildi ve adale yapısındaki elastikiyetin azalması sonucu karın bölgesi gevşer ve sarkar. Kadınlarda hamilelik durumu laf konusu olduğu için karın bölgesinin sarkması ve gevşemesine yönelik şikayetlerin birçok kadınlardan gelir. Karın ön duvarını oluşturan ve barsaklar, karaciğer, pankreas, dalak, mide gibi iç organları karın boşluğu içinde tutarak, karın bölgesinin dış çizgilerinin gövde ile düzenli görünümünü karşılayan karın kaslarının gevşemesi, bunun sonucu olarak iç organların daha geniş bir boşluğa yayılması ile karın daha kabarık, karın cildi daha sarkık hatta dolgun bir hal alır. Karın yağlanması varsa ve buna ek olarak karın kasları da gevşemiş, araları gevşemiş ve karın sarkmışsa, abdominoplasti adı verilen estetik karın germe ameliyatı ile yepyeni bir karın şekli kazanmak mümkündür. Estetik karın germe ameliyatı ile birçok zaman karnın katlanması ile ortaya meydana çıkan fazlalık deri ve cilt aşağı yer alan yağ dokusunun göbek deliğinin aşağıda kısmında kalan bölümü çıkarılır ve karın duvarı ile karın kaslarına gerdirme uygulanır. Karın germe estetiğinin gerisinde karın bölgesinin sarkık ve çizgili olan görünümü çarpıcı bir şekilde düzelir. Estetik karın germe operasyonu olan bireylerin çoğunda kendilerine olan güvenin arttığı ve kendileriyle barışık kişiler haline geldikleri saptanmaktadır.
Karın germe fiyatları
Karın germe fiyatları epeyce farklılıklar gösterir. Ufak karın germe veya tam karın germe ameliyatı olup olmadığına göre, şişmanlık derecesine kadar farklılıklar gösterebilir. Keza seçim edeceğiniz hastaneye tarafından de karın germe fiyatları değişmektedir. Karın germe fiyatları, karnınızın durumu görülüp ne cins bir işlem yapılacağı ve hangi hastanede yapılacağı kesinleştikten sonra belirlenir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here