spot_img

Kol Germe Estetik Ameliyatı

Lüzum yılların etkisi, gerekse artı miktarda kilo alıp verme sonucu çoğu insanın kollarının daha alçak kısımlarında sarkma ve gevşemeler başlar. Bilhassa kısa kollu t-shirt ya da kolsuz bir kıyafet giydiğinizde kollarınızı hafifçe yukarı kaldırdığınız zamanlarda sarkıklık ve gevşeklik daha belirgin bir hal alır. Kol estetiği açısından yaşın ilerlemesiyle az daha herkeste görülürken bu şart, yüksek miktarda kilo veren gençlerde de kendini gösterebilir. Brakioplasti adı verilen kol germe estetiği ameliyatı ile kollarınızdaki aynı şekilde çözülmüş cilt ve sarkıklığını düzeltmek mümkündür. Kol germe estetiği ameliyatı iz bırakıcı nitelikte bir ameliyattır. Buna rağmen kol estetiği ameliyatının sonuçları epeyce yüz güldürücüdür
Kol germe estetiği nasıl bir ameliyattır?
Kolu, bedenden uzaklaştırarak yere paralel olacak şekilde kaldırdığınızda, dirsek ile koltuk altı arasındaki bölgedeki fazlalıklar kendini gösterir. Kollarınızda yağ fazlalığı olup da deride gevşekliği ve sarkma yahut, dokular henüz diriliğini yitirmemişse, kol altı bölgesinin yağlarını ameliyat izi oluşturmayacak usul olan liposuction işlemini uygulamak daha doğrudur. Ama yaşın ilerlemesine tabi olarak deride de gevşemeler olabilir, hal böyleyse liposuction dürüst bir seçim olmaz. Bu durumda, fazlalık yağların, fazalık olan cilt ile bereber çıkarılarak sıradan deri gerginliğinin de sağlanması gerekir. Kol germe estetiği ameliyatında, koldaki gevşek olan dokular deri ile beraber kesilerek çıkarılır ve cilt daha gergin olacak şekilde baştan dikilir. Fazlalık olan cilt de çıkarıldığı için çıkarılan derinin uzunluğu değin kesilen hat boyunca mecburen bir ameliyat izi oluşur. Bu müsade, kola gerek önden gerekse arkadan bakıldığında görünmeyecek şekilde, yani kolun beden ile bağlantı halinde olan yüzünün arkaya yakın kısmında kalacak şekilde tasarlanması gerekir. Bu yüzden ben yaptığım kol germe estetiği operasyonlarında, ameliyat izlerinin hastalar ameliyat olduktan daha sonra da kolsuz bir kıyafet giydiklerinde dikkat çekmeyecek bir yerde olmasına itina gösteriyorum.
KOL GERME AMELİYATI
Kol germe estetiği ameliyatı, yerinde donanıma sahip bir hastanede gerçekleştirmek gerekir. Bu ameliyat, genel duyumsuzlaşma gerektiriyor ve sıradan 2 saat kadar sürer. Hastanede 1 gün kalmak tatmin edici olur. Ameliyat sonrası sizi rahatsız edecek derecede sızı hissetmezsiniz. analjezik ilaçlar ile hissedeceğiniz hafif ağrı da sizi rahatsız etmeyecek derecede olur. Aynı gün ayağa kalkabilirsiniz. Ameliyatın ardındaki kolunuzun arkadaki yüzünde şişkinlik ve morarma olabilir. Oluşan şişlik ve morarmaların ayrıntılarıyla düzelmesi birkaç hafta sürebilir. Kol estetiği ameliyatından 2-3 gün sonra uçak yolculuğu yapabilecek ışık halkası gelirsiniz. Ameliyattan 2-3 gün sonradan banyo yapabilirsiniz. İyileşme dönemi kişiden kişiye oldukça değişir, takriben 10-15 gün içinde tamamen iyileşmeniz mümkündür. İş hayatınıza dönmeniz de takriben bu dek süre alır. Ben, kol germe estetik ameliyatını kendi kendine eriyen kuytu dikişlerle yaptığım için, ayrıca dikiş aldırma zahmeti ve stresi hissetmeyeceksiniz. Güç gerektiren işler ve sportif hareketlere ise 4 hafta sonra başlayabilirsiniz.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here