spot_img

Popo Kaldirma Estetiği

Popo Estetiği Ameliyatı
Tüm öteki bölgelerimiz gibi kalça veya popo bölgesi de çekicilik değerlendirilmesinde önem taşır. Eğer kalça yapısı düzgün ve hoş ise, dürüst gıda, kilo almama ve egzer gibi uygulamalar popo yapısını koruyacaktır. Fakat kalça yapısı kalıtımsal olarak kötü ise, popo estetiği denilen birtakım ameliyatlarla bu şart düzeltilebilir.
Estetik kritelerin süre içinde değişmesi sonucunda, günümüzde rahat kalçalı ve arkaya dürüst çıkık popolu kadınlar daha seksi ve güzel bayan olarak kabul edilmektedir. Yıllar önce kalça ve popo estetiği ameliyatları çok nadir yapılmakta iken, popüler kültür ve modanın etkisi ile kadınlar güzelliği sadece yüz güzelliği olarak görmekten vazgeçmişler, ceset güzelliğine de en düşük yüz güzelliği dek hatta ondan daha artı yük vermeye başlamışlardır. Buna ast olarak kalça ve popo estetiği istemi ile estetik cerrahlara başvuran kişilerin sayısı çabucak artmaktadır.
Büyük ve geniş bir kalça hem but boyunu kısa gösterir, hem de vücudun üstteki ve alt kısımları arasındaki orantılı görünümü bozar. Günümüzde istek edilen kalça ve popo biçimi, dairesel ve arkaya içten çıkıntılı, lakin kasların aşırı keskin olmadığı, yanlara içten taşmayan, gizli biçimli, üstteki daha aşağı mesafesi kısa olarak tanım edilebilir.
Kalça ve popo estetiği için yapılan ameliyatlar, liposakşın, kalça protezi yerleştirilmesi, popo dikleştirme ve popoya yağ dokusu enjeksiyonları ve gluteal askı uygulamaları olarak sıralanabilir. Bütün bu müdahaleler çoğunlukla genel uyuşturma aşağı yapılmaktadır ve yöntemine tarafından 2-3 saat aralarında sürmektedir. Ancak popo protezi uygulamasında protezin yerleştirilmesi için yapılan kesinin izi kalmaktadır. Hem protez tam oturulan bölgeye geldiği için yıllardan beri sürebilen sancı sızı veya batma duygusal oluşabilir.
Bunlar aralarında en zararsız veya risksiz olanı liposakşın ve yağ enjeksiyonudur. Oysa bunda da enjekte edilen yağın erime riski vardır.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here