spot_img

Pratik Makyaj

İşiniz olduğunda Bazen bir anda dışarı çıkmamız gerekebilir, fakat yataktan kalktığımız gibi dışarı çıkmamız doğru olmadığınıda biliyoruz. Kısa sürede makyaj yerine getirmek ve güzelleşmek pekte kolay olmadığı gibi imkanlarımızda kullanışlı olmaya biliyor. Bu gibi konularda kadınların nasıl bir taktik izleyeceğini basit yoldan Pratik Makyaj nasıl yapacağını size aşağıdaki açıklamamızda gayet açık olarak anlattık. Hemen sizi paylaşımımızla baş başa bırakıyoruz. Içten tonu seçin: Çoğumuzun yaptığı şey moda olan herhangi bir rengi almadan önce elimizin üstteki yüzeyinde sınamak. “Ruju parmak ucunda denemek daha iyi bir us” diyor ünlülerin makyaj sanatçısı Starley Murray, “Bu şekilde rengi yüzünüzün yanına tutabilir ve nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.” (Ayna değil mu? Parmak ucu gerçi daha iyi çünkü dudağınızın keza yapısına ayrıca rengine daha yakın bir tercih) Kuru ciltten kurtulun: Dişlerinizi fırçaladıktan sonradan diş fırçanızla dudaklarınızı da fırçalarsanız ölü deriden kurtulursunuz ve rujunuz daha hoş uygulanır, kaygan ve yumuşak.
Makyaj Yapımı Çizgileri doldurun: Ağzınızı kapatın ve renklisini uygulamadan önce renksiz bir parlatıcıyı dudak çizginizin hafifçe dışına taşırın. Dudaklarının üstünde hafif kırışıklıklar olanlar için çok yardımcı bir yöntem; “görünmez pudra gibi” diyor bir öteki meşhur makyaj uzmanı Shalini Vadhera,”Rujunuzun bulaşmasını da önler.”
Ömrünü uzatın: Rujunuz yemek yemek boyunca dudağınızda kalsın istiyor ama ömrünü uzatabilecek formülleri sevmiyor musunuz? İşte makyaj gurusu Laura Mercier’den bir ipucu; olağan bir lipstick ile bir kat çekin, daha sonra tek katlı bir peçeteyi dudaklarınızın üzerine bastırın ve fırça veya sünger ile yumuşakça bu peçete üzerinden pudralayın. Rengin sabitlenmesine ve uzun zaman muhafaza edilmesi için muhteşem bir taktik. Dolgunlaştırın: Son dokunuş için daha aşağı dudağınızın ortasına altın ya da gümüş tonlarında bir lipstick ile dokunun. Bunun buruşuk dudaklara sahip edinmek için en kısa ve çabuk yol olduğunu hangi makyaj ustasına sorsanız söylüyor. Fakat unutmayın ama dudaklarınızı emer veya büzerseniz Jolie etkisini kaybedersiniz.
GÖZLER Sarkmalarla savaşın: Kaşınızın tam altındaki bölgeyi beyaz ya da benzer açık tonlarda bir far ile hafifçe renklendirin diyor Trucco kozmetiklerinin sanat direktörü Jo Davis; “Yüzünüzün aydınlanmasına ve kaşlarınızın olduğundan kalkık gözükmesine sebep olur ancak bu da bezginlik gözleri güzelleştirmek için önemlidir.”
Eye liner’ınız bulaşmasın: Eye linerı kalem veya ince bir fırça ile uygulayın ve daha sonra düzenli bir renkteki toz far ile üzerinden geçin. Daha da uzun süre dayanması için, far fırçanızı göz kapağınıza sürmeden önce Visine ile ıslatın.
Gözlerinizi daha büyük gösterin: Kirpiklerinizin dibine bir kirpik kıvırıcı yerleştirin ve yavaş yavaş uçlara dürüst çekin, gitgide bastırarak diyor Sidney’den makyaj uzmanı Napoleon Perdis.
Rimele gelince: Suya dirençli rimellere bayılıyor fakat çıkartmak için uğraşmayı sevmiyor musunuz? Ünlülerin kendilerini ellerine teslim ettiği Nick Barose önce bir kat adi rimel, sonra üstüne de su geçirmeyenini sürerek bu soruna çözüm getirebileceğinizi söylüyor: “Bu şekilde suya dayanıklı formül kirpikleriniz yerine bayağı maskara katına kilitlenir ve bu nedenle istediğiniz vakit çok daha basit çıkar.”
Gözlerinizi genişletin: Daha tamir edilmiş belirmek için beyaz göz kalemi kullanın – fakat bu sefer gözlerinizin altına, üstüne değil. Daha Aşağı kirpik aralarına ve göz içine ağır ağır sürün ve gözyaşı kanallarına gelmeden durun.
KUSURSUZ BİR YÜZ Kusurları kapatın… stratejik olarak: Tüm yüze fondöten – veya çok pozitif kapatıcı- sürmeniz suni görünebilir hatta hissettirebilir diyor Mercier. Ve yalnızca ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılmasını öneriyor. (İhtiyaç olmayan yerlerde bırakın kendi cildiniz parlasın)
Yumuşak bir dokunuş deneyin: Yüzük parmağınız makyaj kullanmak için en uygun vasıta diyor Davis, çünkü en zayıf olanıdır. Fazla daha güçlü olan muhabere parmağı rengi çok yoğun uygulayabileceği gibi nazik cildinizi fazlasıyla hırpalayabilir de.
Parlayın: Her yüzün doğal gölgeleri vardır ve onları aydınlatırsanız fazla daha iyi görünürsünüz diyor Kevyn Aucoin Beauty’den makyaj sanatçısı Craig Jessup. Bu gölgeleri bulmak için, aynada kendinize gülümsemeniz yeterli; “Daha karanlık alanları göreceksiniz – alt dudağınızın altı veya gözlerinizin iç köşeleri gibi”. Bu bölümleri parlatmak için, aydınlık beyaz göz farından faydalanabilirsiniz.
Ufak bir yüz germe operasyonu: Allığınızı sürmeye elmacık kemiğinin üstteki kısmından başlayın ve sonradan yanağınız baştan başa yatay olarak fırçalayın – çapraz veya altında dürüst değil – yüzünüzün ortasına gelene dek. “saç diplerinizde koyu olan allık elmacık baştan başa azaldığında yarattığı etkiye bayılacaksınız, tersi yerin” diyor Murray, “Çünkü sizi çok daha genç gösterecek.”
Sevgili Kullanıcılarımız tavsiyelerimizi uygulayarak en kısa zaman en iyi şekilde Içten makyaja sahip olabilirsiniz..

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here