spot_img

Pratik Makyaj

İşiniz olduğunda Bazen aniden dışarı çıkmamız gerekebilir, fakat yataktan kalktığımız gibi dışarı çıkmamız içten olmadığınıda biliyoruz. Kısa sürede makyaj yerine getirmek ve güzelleşmek pekte basit olmadığı gibi imkanlarımızda kullanışlı olmaya biliyor. Bu gibi konularda kadınların nasıl bir strateji izleyeceğini basit yoldan Pratik Makyaj nasıl yapacağını size aşağıdaki açıklamamızda gayet açık olarak anlattık. Derhal sizi paylaşımımızla baş başa bırakıyoruz. Dürüst tonu seçin: Çoğumuzun yaptığı şey moda olan herhangi bir rengi almadan önce elimizin üstteki yüzeyinde sınamak. “Ruju parmak ucunda sınamak daha iyi bir düşünce” diyor ünlülerin makyaj sanatçısı Starley Murray, “Bu şekilde rengi yüzünüzün yanında tutabilir ve nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.” (Ayna değil mu? Parmak ucu gerçi daha iyi çünkü dudağınızın hem yapısına ayrıca rengine daha yakın bir tercih) Kuru ciltten kurtulun: Dişlerinizi fırçaladıktan daha sonra diş fırçanızla dudaklarınızı da fırçalarsanız ölü deriden kurtulursunuz ve rujunuz daha güzel uygulanır, kaygan ve yumuşak.
Makyaj Yapımı Çizgileri doldurun: Ağzınızı kapatın ve renklisini uygulamadan önce renksiz bir parlatıcıyı dudak çizginizin hafifçe dışına taşırın. Dudaklarının üstünde hafif kırışıklıklar olanlar için fazla yardımsever bir yöntem; “görünmez pudra gibi” diyor bir diğer ünlü makyaj uzmanı Shalini Vadhera,”Rujunuzun bulaşmasını da önler.”
Ömrünü uzatın: Rujunuz yemek yemek her tarafında dudağınızda kalsın istiyor fakat ömrünü uzatabilecek formülleri sevmiyor musunuz? İşte makyaj gurusu Laura Mercier’den bir ipucu; adi bir lipstick ile bir kat çekin, sonra tek katlı bir peçeteyi dudaklarınızın üstüne bastırın ve fırça ya da sünger ile yumuşakça bu peçete üzerinden pudralayın. Rengin sabitlenmesine ve uzun vakit muhafaza edilmesi için muhteşem bir strateji. Dolgunlaştırın: Son dokunuş için daha aşağı dudağınızın ortasına altın ya da gümüş tonlarında bir lipstick ile dokunun. Bunun çizgili dudaklara sahip edinmek için en kısa ve süratli yol olduğunu hangi makyaj ustasına sorsanız söylüyor. Ama unutmayın ki dudaklarınızı emer ya da büzerseniz Jolie etkisini kaybedersiniz.
GÖZLER Sarkmalarla savaşın: Kaşınızın bütün altındaki bölgeyi beyaz veya benzer açık tonlarda bir far ile hafifçe renklendirin diyor Trucco kozmetiklerinin sanat direktörü Jo Davis; “Yüzünüzün aydınlanmasına ve kaşlarınızın olduğundan kalkık gözükmesine sebep olur ama bu da halsiz gözleri güzelleştirmek için önemlidir.”
Eye liner’ınız bulaşmasın: Eye linerı kalem veya ince bir fırça ile uygulayın ve sonra uyumlu bir renkteki toz far ile üzerinden geçin. Daha da uzun süre dayanması için, far fırçanızı göz kapağınıza sürmeden önce Visine ile ıslatın.
Gözlerinizi daha büyük gösterin: Kirpiklerinizin dibine bir kirpik kıvırıcı yerleştirin ve ağır ağır uçlara dürüst çekin, gitgide bastırarak diyor Sidney’den makyaj uzmanı Napoleon Perdis.
Rimele gelince: Suya dirençli rimellere bayılıyor ama çıkartmak için uğraşmayı sevmiyor musunuz? Ünlülerin kendilerini ellerine teslim ettiği Nick Barose önce bir kat alışılagelmiş rimel, daha sonra üzerine de su geçirmeyenini sürerek bu soruna çözüm getirebileceğinizi söylüyor: “Bu şekilde suya dayanıklı formül kirpikleriniz yerine adi rimel katına kilitlenir ve bu nedenle istediğiniz süre çok daha kolay çıkar.”
Gözlerinizi genişletin: Daha tamir edilmiş gözükmek için beyaz göz kalemi kullanın – fakat bu sefer gözlerinizin altına, üzerine yok. Daha Alçak kirpik aralarına ve göz içine ağır ağır sürün ve gözyaşı kanallarına gelmeden durun.
KUSURSUZ BİR YÜZ Kusurları kapatın… stratejik olarak: Bütün yüze fondöten – ya da fazla artı kapatıcı- sürmeniz yapay görünebilir hatta hissettirebilir diyor Mercier. Ve sadece gereklilik duyulan alanlarda kullanılmasını öneriyor. (İhtiyaç olmayan yerlerde bırakın kendi cildiniz parlasın)
Yumuşak bir dokunuş deneyin: Yüzük parmağınız makyaj uygulamak için en uygun araç diyor Davis, çünkü en cılız olanıdır. Fazla daha zinde olan dikkat çekici parmağı rengi çok yoğun uygulayabileceği gibi nazik cildinizi fazlasıyla hırpalayabilir de.
Parlayın: Her yüzün doğal gölgeleri vardır ve onları aydınlatırsanız fazla daha iyi görünürsünüz diyor Kevyn Aucoin Beauty’den makyaj sanatçısı Craig Jessup. Bu gölgeleri bulmak için, aynada kendinize gülümsemeniz tatmin edici; “Daha karanlık alanları göreceksiniz – alt dudağınızın altı veya gözlerinizin iç köşeleri gibi”. Bu bölümleri aydınlanmak için, parlak beyaz göz farından faydalanabilirsiniz.
Ufak bir yüz germe operasyonu: Allığınızı sürmeye elmacık kemiğinin üstteki kısmından başlayın ve sonradan yanağınız baştan başa yatay olarak fırçalayın – çapraz ya da aşağı dürüst değil – yüzünüzün ortasına gelene değin. “saç diplerinizde koyu olan allık elmacık her tarafında azaldığında yarattığı etkiye bayılacaksınız, tersi yerin” diyor Murray, “Çünkü sizi çok daha genç gösterecek.”
Sevgili Kullanıcılarımız tavsiyelerimizi uygulayarak en kısa süre en iyi şekilde Içten makyaja sahip olabilirsiniz..

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here