spot_img

2021 saç trendlerinde ‘iddialı tabiilik’ öne çıkıyor

Kuaför Recep Güngör, 2021 yılında öne çıkan saç trendleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. 2020 yılında pandeminin ortaya çıkardığı kısıtlamalar nedeniyle DIY (kendin yap) saç kesimlerinin ve evde saç boyama stillerinin yaygınlaştığını andıran ünlülerin kuaförü, “İnsanlar 2020 yılında kuaförlerden ve alımlılık merkezlerinden uzakta kaldı. Cümbür Cemaat evde kendilerine özgü saç stilleri geliştirmeye başladı. Saçlar yaklaşık olarak bir test tahtasına döndü. Pandemi, bir anlamda insanların saçlarını keşfetmelerine yol açtı. 2021 yılı, evlerde deneyimlenen saç modellerinin daha profesyonel şekilde ele alınacağı bir sene olacak.” ifadelerini kullandı.

“Daha doğal ve iddialı kesimler ve renkler olacak”

2020 yılındaki “zoraki doğal saç stili” trendinin 2021 yılında keza doğal keza de iddialı kesimlere ve renklere evrileceğini söyleyen Güngör, şöyle devam etti; “Ben bu trende ‘iddialı doğallık’ diyorum. İnsanların evlerinde geliştirdikleri doğal stiller yeni trendlerle birleşince keza iddialı keza de doğal stiller görmeye başlıyoruz. Bu trend, kesimlere ve renklere yansıyacak. Pembeler, maviler, ekstra koyu kahveler, bitter çikolata tonları ve uyarı çeken sarılar olacak. Yani 2021 yılında saç stillerinde 2020’nin acısı çıkacak gibi görünüyor. Saç trendlerinde uçtan uca bir değişime tanık olabiliriz.”

Deneyimli kuaför, bilhassa meşhur isimlerin şişmiş ve düzensiz saçlara daha pozitif alaka gösterdiğini; bunun da trendleri etkilediğini belirterek, “Açıkçası pandeminin ortaya çıkardığı konut modası saçlara da yansıyor. Evlerde kuytu ve spor kıyafetlere alışan insanlar, saç stili alışkanlıklarında da pratik ve rahat modelleri daha artı benimsiyor. Bu sebeple 2021 yılında saç stillerinde daha elastik ve pratik talepler göreceğiz. Bu çerçevede yeni renkler ve yeni kesimler odak noktamız olacak.” sözlerini kaydetti.

2021 saç trendlerinde öne çıkanlar

Recep Güngör, 2021 saç trendleri arasında punk, grunge ve mullet (aslan yelesi) kesimlerin ünlülerin favorilerinden olduğunu belirterek, şu bilgileri paylaştı; “2021’de bir anlamda eskilere de bir cereyan var. 70’lerden, 90’lardan izler içeren saç trendlerinde mikro kaynaklarda istek göreceğiz. Popüler saç rengi, küllü sarı balyajlar olacak. Bu renk, koyu renkte saçları yıpratmadan hareketlendirmenin en ideal yoludur. Ünlüler arasında olağan bob kesimler görülmeye başlandı. Modern ve retro tarzı harmanlayan bu model, müşterilerimiz aralarında talebi büyüyen bir model oldu. 70’lerden perde kaküller, Rapunzel saçlar, zahmetsiz dalgalı modeller, pixie kesim saçlar da 2021 yılının trendlerinde rastladığımız modeller olarak uyarı çekiyor.”

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here