spot_img

Dinç ve aydınlık saçlar için avokado yağı nasıl kullanılır

Avokado, en fazla sevdiğimiz meyvelerden biri ve tat tomurcuklarımızı hoşnutluk etmenin yanı sıra, bu süper meyve bununla birlikte şahane bir saç bakımı ürünü. Vitamin, lipid ve antioksidan ile doymuş olan avokado aradığınız saç bakımında harikalar yaratacak.

Avokado yağı

YAPISI: Nemlendirici ve koruyucu

BAŞLICA FAYDALARI: Saç derisini yatıştırır, saç gövdesini onarır ve saç tellerini UV ve çevresel kirleticilerden korur.

KİMLER KULLANMALI: Avokado yağı genel olarak çoğu saç tipi için harikadır çünkü kafa derisine içeriye doğru nüfuz eder ve hasarlı saçlar için mükemmeldir. Avokado alerjisi olanlara nasihat edilmez.

NE SIKLIKLA KULLANABİLİRSİNİZ: Günde iki defaya değin, sabah ve gece kullanmak güvenlidir.

ŞUNLARLA İYİ ÇALIŞIR: E Vitamini

Avokado yağının saçlara faydaları

Avokado yağı, dinç saçlar için omega bakımından varlıklı yağların ve antioksidanların güçlü bir birleşimidir. Bu, başlıca olarak saç tellerini koruyan ve nemi hapseden tekli doymamış yağ asitlerinden kaynaklanıyor. Lipitlere ilave olarak avokado yağı, saçı UV hasarından ve çevresel saldırganlardan koruyan E vitamini tokoferolleri, D vitamini ve karotenoidler (lutein ve beta karoten) dahil almak üzere yağda çözünen antioksidanlar ve biyoaktif fitokimyasallar içerir.

Saçı besler ve güçlendirir: Saçınıza avokado ile bakım yapmak, saç tellerinizi nemlendirebilir, onarabilir ve güçlendirebilir.

Saç büyümesini hızlandırır: Avokado, doğal olarak daha sağlıklı, daha kalın ve uzun saçların büyümesinde manâlı bir rol oynayan B vitamini ailesinin bir üyesi olan biotin içerir.

Saçların daha parlak olmasını sağlar: Avokadodaki yağlar, saçınıza gün boyu süren harika bir parlaklık veren daha yüksek çoklu doymamış ve tekli doymamış yağ içeriğine sahiptir.

Saça daha derin bir seviyede nüfuz eder: Avokado yağı, yüzeyde bulunan diğer yağların tersine, hafif yapısı ile saç derisine içe doğru nüfuz eder.

Saç derisini daha sağlıklı ayla getirir: Vitamin ve lipit kokteyli, kepek dahil olmak üzere saç derisi problemleriyle savaşır, saç derisini nemlendirir ve besler. Ek olarak, avokado yağı ile hafif bir masaj kan akışını hızlandırmaya muavin olur.

Saçınızı kirleticilerden korur: Avokado yağının içeriğindeki karotenoid, beta-karoten ve lutein, saç derisini ve saçı UV hasarına ve çevresel saldırganlara ve kirleticilere karşı korumaya asistan olan enerjik antioksidanlardır.

Saçlar için avokado yağı nasıl kullanılır

Avokado yağı, bütün saç tipleri için çok iyi bir seçenektir. Saça ve saç derisine içe doğru nüfuz eder. Zeytin ya da hindistancevizi yağından farklı olarak, hafif yapısı onu daha ince saç tiplerine siklet yapmadan ve düz görünmesini sağlamadan ıslatmak ve parlaklık katmak için bir çözüm haline getiriyor.

Avokado yağı, mağazadan satın alınan saç ürünlerine doğal bir alternatiftir, ancak avokado alerjiniz varsa, evde denemeden önce bir doktora danışmanız en iyisidir. Yutulmasa bile, avokadodan elde edilen yağ, ciltte tahriş gibi alt etkilere niçin olabilir.

Artık avokado yağının faydalarını bildiğinize kadar, içeriği saç bakım rutininize nasıl dahil edeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. İşte avokado ile sağlıklı, aydınlık saçlar elde etmenin en sevdiğimiz yolları.

Kepekleri yok eden avokado yağı saç maskesi

Şampuanlardan, saç boylarına kadar her şey kepeğe neden olabilir. Avokado yağının içeriğindeki antioksidan ve antienflamatuar özellikler kuru ve tahriş olmuş saç derilerini besler ve dökülmeyi en aza indirir.

Malzemeler

– 1 çorba kaşığı avokado yağı

– 1 çorba kaşığı yoğurt

– Yarım dere kaşığı bal

Direktifler

– Dolaşımı ve emilimi artmak için karışımı kafa derinize nezaketle masaj yaparak uygulayın.

– 15 ila 20 dakika bekletin.

– Saçlarınızı iyice durulayın.

Parlaklığı artıran avokado yağı saç maskesi

Avokado yağındaki karotenoid antioksidanlar beta-karoten ve lutein, saç derisini ve saçı UV ve çevresel kirleticilerden korumaya tezgâhtar olarak süper aydınlık saç telleri sağlar.

Malzemeler

– 1 çorba kaşığı avokado yağı

– 1 tatlı kaşığı bal

– 1 yumurta akı

Talimatlar

– Malzemeleri karıştırın ve saçınızın ve saç derinizin her tarafına sürün.

– 20 dakika bekletin.

– Saçlarınızı en ince ayrıntısına kadar durulayın.

Avokado yağı ile şekillendirici serum yapımı

Fiyatı Yüksek bir şekil verme serumu için tonlarca para harcamaya gerek değil. Avokado yağındaki omega-3 ve omega-9 yağ asitleri saçı yumuşatır, kabarmayı keser ve saça parlaklık katar. Parmak uçlarınızla saçınızın ortasından uçlarına değin hafifçe uygulayın ve eşit şekilde yaymak için doğal bir fırça kullanın.

özel içeriğidir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here