spot_img

Makyaj arıtma mendilleri kırışıklığa niçin olabilir

Makyaj arıtma mendillerini tek bir adımda etkin bir şekilde temizledikleri için seviyoruz, fakat uzun vadede cildimiz için öyle de yardımsever olmayabiliyor. Bazı durumlarda, makyaj izini silmek için bir mendille doğrusu sert bir şekilde ovalamamız gerekebiliyor ve cildimizi gergin ve kuru hissedebiliyoruz. Makyaj temizleme mendili kullanmak, cildimizi ince çizgiler ve kırışıklıklar şeklinde erken yaşlanmaya aleyhinde daha duyarlı ayla getirebilir mi? Bunu öğrenmek için uzmanlara sorduk.

Nemlendirme faktörlerini azaltabilir

Uzmanlara tarafından, bir takım makyaj temizleme mendillerinin kullanılması, kırışıklıkların ortaya çıkmasına katkıda bulunabilir. Makyaj temizleme mendillerinde fazla değişik içerikler var ve bilhassa içki içerenler cildimizin kurumasına neden oluyor. Bu, cildinizin pürüzsüz bir görünüm için kayda değer olan doğal nemlendirme faktörlerini de azaltabiliyor.

Uzmanlar her şeyden önce, deri dostu bileşenler içeren makyaj arıtma mendillerini aramanızı nasihat ediyor. Mesela, hiyalüronik asit ve C vitamini içeren mendille, diğerlerine kadar kuruluğu önlüyor.

Kuruluğa niçin olmayacak bir makyaj mendili seçtikten daha sonra, önemli olan uygulama sırasında nazik olmaktır. Göz ve dudak bölgesinde, ürünlere ve hem kronik manipülasyona duyarlı olabilen fazla hassas bir cildimiz var.

Unutmayın, makyajınızı nasıl çıkarırsanız çıkarın, serum veya kremlerle temizledikten sonradan cildinize nem katmanız önemlidir.

özel içeriğidir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here