spot_img

Sağlıklı bir ilişki için 5 altın kaide

Pandemiyle birlikte hayatımızın her dakikasının ne değin kıymetli olduğunu ve bunu harcayacak tek bir saniyemiz bile olmadığını ayrım ettik. Evde kimsesiz geçirilen böylece yalnız süre, bize bu hayatın paylaşıldıkça güzel olduğunu gösterdi. Anlayacağınız her alanda olduğu gibi ilişkiler konusunda da fikirlerimiz bu dönemde süratle değişime uğradı. Peki sağlıklı bir birlikteliğin sırlarını biliyor musunuz? İşte, onlardan birkaçını sizler için hazırladık…

Her Şeyden Önce Güven

Karşındaki insana güvenmek bir ilişkinin sağlam temeller üstüne kurulmasını sağlar. İlişkide iki taraf da gereken değeri birbirine verdiğini göstermeli. Fakat ilişkiye başlamadan, karşınızdakini tanımadığınız için bu güveni size kullandığınız kullanım sağlamalı.

Hürmet olmadan katiyen

Ortak saygının bir ilişkide ne dek kayda değer olduğunu hepimiz biliyoruz, oysa bilhassa bu denli büyük bir salgın yaşamışken, birbirimizin hayatına ve tercihlerine de göstermemiz gereken saygı daha büyük bir tartı taşıyor. Bu dönemde daha özverili ve daha vicdanlı yakınlaşmak, ilişkinizin muhakkak adımlarla ilerlemesinde etkin olacaktır.

En iyi arkadaşımla birlikteyim

Izdivaç yolunda adımınızı atarken hayatınızı birlikte geçireceğinizi aklınızda bulundurmalısınız. bu nedenle hayat arkadaşınız bununla beraber sizin en yakın arkadaşınız da olmalı. Beraber eğlenebildiğiniz, sabahlara kadar konuşabildiğiniz, sizi en mutlu eden anlarınızı paylaştığınız, üzüntülerinizin birlikte üzerinden gelebildiğiniz en yakın arkadaşınızın bununla beraber eşiniz olduğunu düşünün, bundan iyi bir gelecek düşünebiliyor musunuz?

Sağlam ilişki sağlam iletişimden geçer

İletişim, kuracağınız ilişkinin ciddiyetini tespit, temellerini sağlam temeller üstüne kurma konusunda çok önemli bir öğe. bu nedenle evliliği düşündüğünüz biriyle doğru iletişim kurduğunuzdan, kendinizi doğru açıklama ettiğinizden ve sadece kendiniz olduğunuzdan muhakkak olun.

Orta noktayı bulmak lüzum

İlişkiler defalarca kolay değildir, bir takım zorlukları vardır, iki ayrı hayatı birleştirip karşılıklı bir yaşam düzenlemek gibi. böylece her iki tarafın da bazı noktalarda fedakarlıklar yapması gerekecektir. Yalnızca burada özellikle uyarı etmeniz gereken bir nokta var, bu özveriyi yalnızca tek bir tarafın yok her iki tarafın da eşdeğer derecede gösterdiğinden kesin olun.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here