spot_img

Salgın süreci ve sonrasında gelinlik alışverişi nasıl yapılmalı

Koronavirüs, düğünleri yaz sonuna, sonbahara, kışa ve hatta 2021’e erteletti. Gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı. Uzmanlar, düğün tarihinizden sekiz ay önce alışverişe başlamanızı önerirken Vipgelinlik bu süreçte gelinlik alışverişi ilgili manâlı bilgileri derledi.

Karar verme zamanı

Mart ve Haziran arasında evlenmeyi planlayan gelinler düğünleri erteledi ama bu bir sorun yok. Çünkü bu salgın süreci bilhassa sıhhat, ekonomi gibi konularda olumsuz tesir yaratırken bir takım alanlarda da fırsat yaratabilir. Kendimize ayırabileceğimiz daha fazla zamanımız varken, bir takım işlerimizi daha kuytu halledebiliriz. Örneğin bunlardan biri gelinlik seçimi olabilir. Nasıl mı? Evlerdeyiz ve epey bir vaktimiz var. Evlilik hazırlığı yapan gelin adayları dergilerden, sitelerden gelinliklerini doyasıya araştırabilir. Modeline karar verebilir. Unutmayın, bu seçim süreci geçirdiğimiz zor günlerde size moral olabilir.

Bir Takım markalar dijital hizmet vermeye başladı

Korona ile birlikte gelinlik alışverişinde de dijitalleşme oranı arttı. Bir Takım tasarımcı ve markalar vip hizmet vermeye başladı. Bu durumdan faydalanabilir, hafıza alabilirsiniz. Bu size ayrıca daha uygun fiyata tercih yapmanızı sağlarken keza de zaman kazandırabilir. aynı zamanda gelinlik seçiminde konsept ve mekanda önemli bir rol oynuyor. Online kanallar sizin için bu dönemde fırsat olabilir.

Uzmanlar haziran ayının başı gibi normalleşme sürecinin başlayacağını ön görürken, gelinlik modeli, konsept ve nikah mekanı gibi kriterler için evde kaldığımız dönemde kafamızda düşünceler oluştu. Normalleşme ile birlikte gelinlik alışverişleri de değişime uğrayacak. Çünkü normalleşme ile birlikte yavaş yavaş yeni normalimiz oluşacak. Gelin adayları gelinlik seçimi yaparken fazla birey ile gitmeyerek keza topluluk stresinden uzaklaşacak hem de sosyal mesafeye uyarı edecek. Test işlemi sonrası gelinliklere hasar vermeyen bir dezenfektan kullanımı olacak.

Tasarımcılar süreçten dolayı koleksiyonlarını evde hazırlamaya devam ediyorlar. 2021 yılı için düğün düşünen adaylar bu dönemde alternatif oluşturmak namına araştırma yapabilir. Yeni sezon gelinlik modelleri için ise azıcık daha bekleyebilirler.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here