spot_img

Sivilce izlerinden nasıl kurtulunur: Lekesiz deri için 5 yüz maskesi

Sivilceyle uğraş ettiyseniz, bu asap bozucu sivilce izlerinin ne kadar inatçı olduğunu da iyice bilirsiniz. Sivilce izlerinin kaybolması birkaç günden bir aya kadar ve bazen daha da uzun sürebilir. Bere izlerinin görünümünü, kremlerle ya da tıbbi prosedürlerle olduğu gibi renklendirmenin birçok yöntemi vardır oysa son derece pahalıdır. Yara izlerini soldurduğunu iddia eden çoğu krem ​​ve merhem varken, bu ürünler genelde cilde adamakıllı zarar verebilecek çoğu kimyasal içerir.

İşte sivilce izlerini evde daha güvenli bir şekilde doğal maddelerle fiilen önemli ölçüde azaltabileceğiniz 5 maske.

Nohut Unu + Zerdeçal yüz maskesi

Nohut unu ve zerdeçal ile yapılan bu yüz maskesi, kadınlar kadar doğal olarak parlayan hatasız bir cilde gelmek için yüzyıllardır kullanılmaktadır. Bir akarsu kaşığı zerdeçal tozu ve filika ağacı tozu (isteğe alt) ekleyeceğiniz bir kaseye bir çorba kaşığı nohut unu ekleyin. Bir macun meydana getirmek için gül suyu ekleyin ve yüzünüze uygulayın. Adi bir yüz maskesi gibi fırçalayın veya durulayın. Herhangi bir leke olmadan berrak, doğal olarak parlayan bir deri elde etmek için bunu günde tercihen iki kez tekrarlayın.

Elma Sirkesi + Yeşil Çay yüz maskesi

Elma Sirkesi, sivilceyi tetikleyen bakterileri öldürmeye asistan olan antioksidanlara sahiptir. Elma sirkesi, doğası gereği komedojenik olmayan ve ölü deri hücrelerini çözen alfa hidroksil aside sahiptir. Cildin doğal pH’ını geri kazanmaya ve lekelerle savaşmaya asistan olur. Yeşil dere ise sivilce izinin kızarıklığı üzerinde etkili olan ve şişkinliği azaltan anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Bir kasede 3 yemek yemek kaşığı soğutulmuş yeşil çaya 2 yemek yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin ve buna bir çorba kaşığı bal ekleyin ve tamamen karıştırın. Pamuklu bir çubuk alın ve karışımı birkaç dakika boyunca dairesel hareketlerle yüzünüze sürün ve ardındaki maskeyi 10 dakika bekletin. Bunu bere izine bağlı olarak 1-2 hafta baştan başa günde iki defa tekrarlayın.

Bal + Tarçın yüz maskesi

Bal, sivilce izlerini azaltmaya asistan olduğu için kibar bir nemlendirici olarak kullanılabilir. Bal, cildin yumuşaklığını korurken aynı zamanda etkinliğini nazikçe artıran nemlendirici maddeler içerir. Tarçın, sivilce ve yara izlerinin oluşumunu tetikleyen bakterilere karşısında savaşan cerahat önleyici özelliklere sahiptir. Bir kasede 2-3 çay kaşığı bala bir çay kaşığı toz tarçın ekleyin ve ayrıntılarıyla karıştırın. Cildin malzemeleri emmesi için maskeyi yüze veya etkilenen bölgeye parmaklarınızla takriben 10-12 dakika her tarafında hafifçe masaj yaparak uygulayın. Ilık suyla durulayın. Akne izleri kaybolana dek bunu günlük olarak tekrarlayın.

Aloe Vera Jel + Yeşil Nehir yüz maskesi

Aloe vera jeli, yara izi azaltma ve akneyi yok etme özellikleriyle bilinir. Aloe Vera, bilhassa akne eğilimli cilde sahip olanlar için harika bir bileşendir. Taze aloe verayı nazikçe cildinizde göstermek, en doğal haliyle en iyi sivilce azaltma tedavisidir. Temiz bir kapta bir çorba kaşığı aloe vera jeli, bir çay kaşığı zerdeçal ve 2 yemek yemek kaşığı soğutulmuş yeşil çay ekleyin. Malzemeleri en ince ayrıntısına kadar karıştırın ve cilde kibarca uygulayın. 15 dakika bekletin ve durulayın. Zerdeçal, kızarıklığı ve rengi hemencecik azaltan, cildin doğal olarak parlamasını karşılayan doğal bir ağartıcıdır.

Portakal Kabuğu + Süt yüz maskesi

Portakal kabukları, sivilce izlerinin azaltılmasına tezgâhtar olan retinol içerir. Portakal kabuğu, tek amacı sivilce izlerinin görünümünü azaltmak olan herhangi bir doğal bileşende bulunan en doğal retinol formunu içerir. Kuru portakal kabuklarının korunması kolaydır ve bu 2 bileşenli yüz maskesi, özellikle yağ / karma / akne eğilimli ciltler elde etmek üzere bütün deri tipleri için mükemmeldir. Küçük bir kaseye 1 çorba kaşığı kuru portakal kabuğu tozunu ekleyin ve bir tatlı kaşığı süt ek ederek bir macun yapın. Bu karışımı yüzünüzde 10 dakika kullanın ve her zamanki gibi durulayın. Hatasız bir deri için bu macunu haftada iki kez kullanın.

Unutmayın

Sabır anahtardır. Bunlar doğal ürünlerdir ve etkisini birazcık yavaş gösterebilir.

defalarca bir yama testi yapın: Bazı doğal maddeler alerjiye niçin olabilir ve defalarca en iyisi yüzünüze uygulamadan önce elinizde yama testi yapmaktır.

özel içeriğidir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here