spot_img

Sivilce, egzama, kepek ve daha fazlası için çay ağacı yağı nasıl kullanılır

Uçucu yağlar, çoğu alanda kullanılan harika ürünlerdir. İster toksik olmayan temizlik çözümleri arıyor olun, ister anksiyete ya da sancı gibi bir rahatsızlığı gidermeye çalışıyor olun, buharlaşan yağların birçok alanda asistan olabilecek iyileştirici özellikleri vardır. Ve şimdi, bu listeye eklemek için, size taze kokulu dere ağacı yağını sivilce, egzama, kepek gibi cilt sorunları için nasıl kullanabileceğinizi göstermek için buradayız!

Nehir ağacı yağının cilde faydaları

Akarsu ağacı yağı, Avustralya Melaleuca alternifolia ağacının (nehir ağacı olarak da bilinir) yapraklarından elde edilir ve yıllardır yara iyileştirme, yanık bakımı ve diş bakımında bütünleyici bir terapi olarak kullanılmıştır. Çay ağacı yağındaki esas faal bileşiğe terpinen denir ve virüsleri, bakterileri ve mantarları öldürmesiyle bilinir.

Böylece çok etkileyici sıhhat yararının yanı sıra, akarsu ağacı yağı, bilhassa ağır bir bakteri veya mantar oluşumunun niçin olduğu rahatsızlıklardan muzdaripseniz, sizin için harikalar yaratabilir. Cilt bakımı rutininize harika bir katkı sağladığı kanıtlanmıştır. Fakat, dere ağacı yağını cilt için kullanmadan önce, herhangi bir ters reaksiyon olup olmadığını kontrol etmek için akarsu ağacı yağı karışımınız ile bir yama testini yaptığınızdan belirli olun.

Sivilcelere karşı nehir ağacı yağı kullanımı

Cildinizdeki ter ya da yağdan bakteriler birikerek cildinizin iltihaplanmasına ve sivilcelerin oluşmasına neden olabilir. Doğal bir antiseptik ve antimikrobiyal olarak akarsu ağacı yağı, inatçı sivilceleri iyileştirmek ve hatta durdurmak için iltihapla savaşmaya asistan olur. Yalnızca bu da değil, bununla birlikte doğal bir antienflamatuardır, bu nedenle kızarıklığı ve şişliği azaltabilir!

Sivilcelere karşı çay ağacı yağı göstermek için, iki damla dere ağacı yağını jojoba yağı gibi seçtiğiniz taşıyıcı yağdan bir çorba kaşığı ile seyrelterek kendi leke tedavinizi yapın. Gelecekteki sivilceleri önlemek için günde bir defa uygulayabilirsiniz.

Egzamaya karşı dere ağacı yağı kullanımı

Dere ağacı yağı egzama gibi cilt rahatsızlıkları için faydalıdır. Çinko oksit ve klobetazon bütirat kremleri gibi bazı reçeteli egzama ilaçları gibi tesir gösterebilir. Bu, antiinflamatuar ve antimikrobiyal özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Üç damla akarsu ağacı yağını günde iki defa jojoba gibi bir çorba kaşığı taşıyıcı yağla birleştirerek kullanabilirsiniz.

Kepeğe karşısında nehir ağacı yağı kullanımı

Son olarak, çay ağacı yağı kepek gibi sinir bozucu saç derisi durumlarını çare etmek için de kullanılabilir. Kepek, kafa derisinde kuru cilt ve pul pul lekelerin oluşmasına neden olur ve epeyce kaşıntılı ve rahatsız edici olabilir. Saç derisine nehir ağacı yağı sürmek kaşıntıyı hafifletmeye, herhangi bir iltihabı yatıştırmaya ve kuru ciltle savaşmaya yardımcı olabilir.

Saç derinizde akarsu ağacı yağı uygulamak için, beş damla çay ağacı yağı ve bir ila iki yemek kaşığı taşıyıcı yağ taşıyan bir “saç derisi maskesi” yapın ve karışımınızı aracısız olarak saç derinize nezaketle ovalayarak uygulayın. Saçınızı yıkamadan önce 20 ila 30 dakika bekletin. En iyi sonuçlar için bu tedaviyi haftada asgari iki defa yapın. Hem şampuanınıza birkaç damla akarsu ağacı yağı ekleyip karışımla yıkayabilir veya içinde çay ağacı yağı bulunan bir şampuan ve saç kremi ikilisini deneyebilirsiniz.

özel içeriğidir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here