spot_img

Kasım ayına özel romantik saçlar

Kasım ayının aşk ve romantizm batmış enerjisi saçlarda da kendi trendini oluşturmaya devam ediyor. Ünlü Saç Stilisti Mehmet Özel, kasım ayının ruhuna yerinde saç modellerini anlattı.

Rahat duran romantik saçlar için çok mücadele sarf etmeye lüzum olmadığıın bildiren Özel, an be an tüyolar verdi.

Öncelikle saçınızı yıkadıktan daha sonra kırmadan tarayabilmek ve saçın kendi nemini kaybettirmeden kurutabilmek, keza yapacağınız model için keza de saçlarınızın geleceği için fazla önemli bir adım. Islak saçınızı yumuşatan, parlaklık veren yarımcı ürünleri kullandıktan daha sonra saçlarınızı iki yandan ayırın ve uçlarından diplerine doğru ağırbaşlı harekelerle taramaya başlayın. Kurutma işlemi için de, ince telli ve hacimsiz saçlara sahipseniz başınızı öne dürüst eğerek kurutabilirsiniz. Bu Nedenle dolgun ve gür görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Kasım ayına özel romantik saçlar

Son yılların en fazla seçim edilen trendi olan doğal iri bukleler, birçok saç modeline yakışıyor. Yapımı fazla güç gözükse de ince maşası olan herkesin kolaylıkla yapabileceği bir operasyon. Saçlarınızı 4 parmak boyutunda kalın tutamlara bölün ve ince maşanızı bütün tutamlar aynı yöne bakacak şekilde dolayın. Bu işlemde püf nokta, maşanın saçta kaldığı süredir. Kalın saçlarda 1, ince saçlarda ise 45 saniye tatmin edici olacaktır. İşlem sonunda saçlarınızı 80’lerin modasından kurtarmak için ise ince bir tarakla taramanız yeterli.

İşte kocaman ve doğal dalgalar ile yapılabilecek modeller:

Romantik ve Sıcacık

Kafanızı aşağıya eğerek saç diplerinize ellerinizle hacim kazandırdıktan sonradan, yardımcı ürünlerle sabitleyebilirsiniz. Bu işlem çabasız çekicilik görünümünü vererek romantik bir izlenim sağlar.

Duru dış görünüş

Atkuyruğu modeli, her dönemde asil olarak görülmüştür. Doğal ve kocaman buklelere sahip saçlarınıza özenle yapılmış bir atkuyruğu duru güzelliğinizi ortaya çıkartacaktır.

Geleneksel ve Modern

Hazırlanmış dalgaları olan saçlarınızın büyük bir bölümünü sol tarafa alıp, sağ tarafta yapacağınız ufak bir saç örgüsü, hem çağdaş keza de geleneksel bir dış görünüş kazandıraktır.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here