spot_img

Bahçe mobilyalarında 2021 trendleri

Koronavirüs pandemisinin olduğu bu günlerde evlerde süre geçirme süresi artarken, havaların ısınmasıyla birlikte bahçe, balkon ve teraslara olan ilgi de gitgide artıyor. Eşsiz tasarımlara sahip teak, alüminyum ve rattan malzemelerle kombine edilen bahçe mobilyalarında koyu renklerin başat olacağını açıklayan Kaan Ali Samantır, dekorasyonda kullanılacak renkli aksesuarlarla da bütünleyici ve etkileyici bir dış görünüş elde edilebileceğini söyledi.

İç mekan konforu artık bahçelerde

dışarıya geçirilen keyifli anların evlerin en kayda değer sosyalleşme alanı olan bahçelere taşınmasıyla birlikte, dış mekan dekorasyonunda eskisinden daha artı sayıda mobilyaya ihtiyaç duyulacak. Bu sebeple bahçeleri de evin bir odası olarak bakmak zaruri ayla geliyor. Tüm tasarımcıların ve kullanıcıların zihin birliğinde olduğu konu ise konforun bahçe mobilyalarında da değişmeyen bir trend olduğu. Tüketicilerin tercihleri de genelde kaliteli, dayanıklı, uzun ömürlü, bakımı kolay ve bakımlı ürünlerden yandan oluyor. Konfor, sağlamlık veya estetik dış görünüş gibi kriterleri teak ağacı, sentetik ve alüminyum malzemelerle rahatlıkla sağlayabilmek olası. Kayda Değer olan tüketicinin için hangi kriterleri ön planda tuttuğu ve buna kadar doğru tercih yapıp yapmadığı olacak. Içten tercihler doğruca, açık hava mekânlarında sıcacık ve uzun süreli neşelendirici süre geçirebilirsiniz.

Ayrı kombinasyonlar bir arada

Uzun yıllardır bahçe mobilyalarında çok farklı tarzlar bir arada sunuluyor. Bu yıl da teak-rope, alüminyum-rope veya alüminyum ile teak malzemenin karıştığı serilerle çoğunlukla karşılaşacağız. Ahşap, metal, bez, ip gibi dağıtılmış materyaller de bir arada kullanılacak. Özellikle kalın minderli modellerde rope örgü tarzı çok daha pozitif görülecek. Bu noktada ürünleri seçerken bireysel tercihler devreye girecek. Adamakıllı doğal görünümlü bahçe mobilyası sevenler, teak malzeme bir ürünle dış mekânlara prestijli ve estetik bir görünüş kazandırabilecek. Alüminyum ve sentetik rattan ürünler hafif olmaları ve yüksek dayanıklılık göstermeleriyle seçim sebebi olabilecekler. Bu malzemelerin kombin halde kullanıldığı mobilyalar da bahçelerin gözdesi olacak. Kısaca, 2021 sezonunda her zevke uygun ve evlerle armoni sağlayacak bambaşka malzemelerin kafa karıştırıcı kombinasyonlarını fazla çeşitli versiyonlar halinde göreceğiz.

Doğallık ve koyu renkler ön planda

Son yıllarda devamlı doğallığa dönüş trendi bu sezon da devam edecek. 2021 yılı ilkbahar-yaz koleksiyonlarında genelde sade fakat birbiriyle ahenkli mobilyalar yer alırken, bir böylece da detaylarda şık tasarımların hâkim olduğu ürünler göreceğiz. Koyu renkler bu sene yine ağırlıkta iken açık renkli kombinasyonlar ise dış mekânlarda huzur verici ve sakinleştirici bir tesir yaratmak isteyenlerin tercihi olacak. Dekorasyonun tamamlayıcısı ve en önemli parçası aksesuarlarda ise renkler ön plana çıkacak.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here