spot_img

Bu besinler cinsel gücü artırıyor

Evliliğin ayakta durmasını sağlayan cinsellik, ara sıra rutine girebiliyor. Belki de çiftler birbirinden uzaklaşıyor. Bu psikolojik bir yaklaşma genel olarak. Bunun için sağlıklı beslenip, özellikle afrodizyak etkin besinleri tüketmek sağlıklı bir çözüm olabilir.

Düştüğü yerden bir ilişkiyi kaldırır mı bilemem tabii, birazcık da çiftlerin çabasını gerektiriyor sonuçta. Ancak şu da bir gerçek oysa, doğanın bize sunduğu ebedi nimetlerden davranmak lüzum.

Peki bu besinler hangileri?

Doğrusu liste fazla uzun, lakin ben sizlerle en fazla önerilenleri paylaşmak istiyorum.

Çikolata

Olasılıkla bu konuda akla gelen birincil şey, çikolata. Her şeyden önce içerdiği seretonin ile mutluluğumuzu artıran çikolata aynı zamanda bir afrodizyak etkisine de sahip. Natürel bilhassa bitter çikolatanın daha etkin olacağını da söylemeden geçmeyeyim.

Vanilya

Hani denir ya, kokusunda eğlence var. Vanilya da o kadar sözde. Muhtemelen afrodizyak etkisini de koklamaya başladığınız andan itibaren gösteriyor.

Peki vanilyayı nasıl tüketebiliriz? Dondurmas, pasta derken birçok şekilde yiyebilirsiniz. Ama en sağlıklısı çayını tükermek.

Vanilyayı bir şekilde tüketmek gerekiyorsa, o zaman çayını hazırlayabiliriz. Normal siyah çay demleyin ve içine bir dere kaşığı vanilya ekstresi ekleyin. Çayınız hazır. Dilerseniz süt de ekleyerek tatlandırabilirsiniz. Bu çay sizi oldukça rahatlatacaktır. Dahası şeker isteğinizi de bastracaktır.

Kekik

Mutfakların bilhassa et ve tavuk yemekleri hazırlarken vazgeçilmezi bir baharat kekik ve afrodizyak etkisini daha çok erkekler üstünde gösteriyor.

E öyleyse bol kekikli bir ızgaraya ne dersiniz?

Karanfil

Dermansızlık ve halsizliğe de gelen karanfil, en dinç afrodizyaklar aralarında sayılıyor. Sabah çaylarınıza atacağınız 1 – 2 karanfil ile güne enerjik başlayabilir ve cinsel sağlığınıza da katkıda bulunabilirsiniz.

Hardal

Çok dinç bir besin olduğu günümüzde de doktorlar kadar doğrulanan hardal, özellikle uyumlu tüketimde cinsel yönden de sağlıklı bir kişi olmanızı sağlıyor. O halde bilhassa ızgaraların ve patateslerin yanına çok yakıştığına tarafından bol bol tüketilebilir.

Muz

Lif yönünden oldukça varlıklı olan muz, bilhassa erkeklerin sermlerinin sağlıklı olmasını sağlıyor. Eğer bebek yapmak istediğiniz bir dönemdeyseniz, mutlaka muz tüketmeye uyarı edin.

Bu saydıklarım besinlerden yalnızca birkaçı. Kayda Değer olan doğrusu her besini dozunda ve uyumlu tüketmek. O vakit zaten sağlıklı bir bedene sahip olacak ve bunu cinsel yaşamınızda da hissedeceksiniz. Hemen size düşen bu bilgileri değerlendirmeye elde etmek.

Dinç günler dilerim…

özel içeriğidir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here