spot_img

Evlere yeni yıl ruhunu yansıtacak dekorasyon önerileri

Yılın en neşe saçan hatıra için gerim sayım başlarken, her tarafı yeni yıl telaşı sarıyor. Bu yıl geleneksel hale gelen kalabalık yılbaşı sofraları kurulamasa da evinde yılbaşı ruhunu hissetmek isteyenler hazırlıklara başladı. Peki, küçük süsleyici değişikliklerle evde yeni yıl havası nasıl yaratılır? İşte, birkaç dokunuşla evinizin havasını değiştirecek dekorasyon önerileri…

Yılbaşının olmazsa olmazı şık sofralar

Bu sene eskisi gibi kalabalık sofralar kurulamasa da, çekirdek aile aralarında keyifli bir yemek eşliğinde yeni yıl sevincini paylaşmayı kim istemez? Tıpkı eski kalabalık günlerimizdeki gibi şıklığıyla göz kamaştıran yılbaşı sofraları için coşku doymuş hazırlıklar başlıyor. Bu özel geceye yakışan bir sofra yaratmak için ilk adımda zarif bir masa örtüsü seçilmelidir. Bir sonraki aşamada ise dikkat edilmesi gereken en önemli nokta masa örtüsüne uygun yemek yemek takımlarının tercih edilmesidir. Sofrada tam anlamıyla yeni yıl ruhunu yansıtmak isteyenler için yılbaşının vazgeçilmezleri aralarında bulunan kırmızı, yeşil veya altın renkleriyle tasarlanan yemek yemek takımları kullanılabilir. Yemek Yemek takımına yerinde çatal bıçakların seçilmesi de sofranın şık görünümü açısından oldukça önemlidir. Kırmızı veya yeşil renklerde yemek yemek takımı kullanılacaksa, gold çatak bıçak takımı tercih edilebilir. Yemek Yemek masasını ilgi çekici ülkü getiren bir öteki manâlı detaylar ise peçeteler… Sofrada ön plana çıkan renkler göz önünde bulundurularak, en uygun renkte peçeteler seçilmelidir. Bunun yanı sıra yemek masasında şıklığı zirveye taşımak isteyenler peçete halkası kullanabilir veya hasır iple bağladığı peçeteleri yılbaşı temalı ufak süslerle süsleyebilir.

Sofraların şıklığını tamamlayan süsleyici objeler

Yılbaşı sofrası denilince akla ilk gelen ve yeni yıl ruhunu en iyi şekilde sofralara yansıtan süsleyici objeler mumlar, şamdanlar ve kozalaklar… Sofrada bulunan renklere uygun olarak seçilen mumlar, keza romantik bir etraf yaratmak keza de zarif bir görünüş elde etmek açısından epeyce etkilidir. Yılbaşında daha görkemli bir sofra düzenlemek isteyenler ise yemek takımlarına uygun alımlı şamdanları kullanabilir. Daha doğal dekoratif objeler kullanarak sıcak bir ortam yaratmak için ise kozalaklar ve çam dalları seçim edilebilir.

Küçük dokunuşlarla yeni yıl heyecanını tüm eve yansıtabilirsiniz

Yılbaşı denilince kuşkusuz birçok kişinin aklına başlangıçta çam ağacı geliyor. Evlere yılbaşı ruhunu yansıtmak açısından oldukça etkili olan çam ağaçları, çekici görüntüsüyle de zariflik yaratıyor. Yılın en heyecanlı dönemini daha fazla bir ortamda devretmek isteyenler kendi zevkine göre süslediği çam ağacıyla son derece neşelendirici bir mekan yaratabilir. Bunun yanı sıra ahşap dokulu objeler, küçük led ışıklar ve şık bir vazoya konulan kokinalar da evlerde yılbaşı heyecanını hissettirmek açısından büyük etkiye sahip. Küçük dokunuşlarla tüm evde istenilen atmosferin yaratılmasının bir diğer kolay yolu ise dekoratif yastıklar… Ev dekorasyonunda yılbaşı temasıyla hazırlanan dekoratif yastıklara yer vererek, mekanın havası hızla değişebilir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here