spot_img

Sivilcelerden süratli kurtulmanın doğal yolu: Dere ağacı yağı

Sivilceler, dünya çapında insanların çoğunu etkileyen yaygın bir cilt problemidir. Geleneksel tedaviler, bazı durumlarda sivilcelerden kurtulmak için kullanılabilir fakat, genel olarak deri tahrişi ve kuruluk gibi olumsuz etkilere neden olurlar. böylece, çoğu insan sivilcelerden çabuk bir şekilde kurtulmak için doğal alternatiflere yöneldi. Çok sayıda doğal akne ilacı olsa da, sadece çoğunun faydalı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmamıştır.

Nokta çare: Dere ağacı yağı

Dere ağacı yağı bakterilerle savaşma ve deri iltihaplanmasını azaltma yeteneği ile bilinir. Çay ağacı yağı, bilhassa sivilcelere niçin olabilecek iki nesil bakteri olan P. acnes ve S. epidermidis ile savaşmaya yardımcı olur.

Bir çalışma, yüzde 5 çay ağacı yağı jelinin akne lezyonlarını azaltmada neredeyse dört kat ve akne şiddetini azaltmada plasebodan adeta altı kat daha etkili olduğunu bulmuştur. Diğer bir çalışmada, yüzde 5 nehir ağacı yağı taşıyan bir jelin, yaygın bir akne ilacı olan yüzde 5 benzoil peroksit içeren bir losyon olarak sivilceleri azaltmada eşit derecede etkin olduğu kanıtlanmıştır. Çay ağacı yağı kuruluk, tahriş ve yanma da dahil olmak üzere daha eksik negatif etkiye neden olur. Akarsu ağacı yağının çok güçlü olduğunu ve aracısız olarak cilde uygulandığında kızarıklığa ve tahrişe neden olabileceğini unutmamak önemlidir. bu nedenle, bir taşıyıcı yağ ile seyreltilmelidir.

Akarsu ağacı yağının afiyet koşulları için topikal kullanımı hakkında az miktarda araştırma yapılmıştır ve sınırlı sayıda araştırma, çay ağacı yağının akne için yardımcı olabileceğini göstermektedir. Lütfen denemeyi seçerseniz, tehlikesiz bir şekilde kullanın ve nehir ağacı yağı fazla tahriş edici olabileceğinden katiyen seyreltilmeden kullanmayın.

Sivilce için nehir ağacı yağı nasıl kullanılır?

– 1 damla çay ağacı yağını 1 çay kaşığı taşıyıcı yağ ile birleştirin.

– Pamuklu çubuğu karışıma batırın ve aracısız sivilcelere uygulayın.

– İsterseniz nemlendirici uygulayın.

– Bu işlemi gerektiği gibi günde 1-2 defa tekrarlayın.

özel içeriğidir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here