spot_img

Hızlı saç büyümesi için 3 güçlendirici bal maskesi

Kendin yap saç maskelerinizde kullanabileceğiniz en iyi malzemelerden biri baldır. Yumuşatıcı ve nemlendiricidir, saçınızın nemi tutmasına muavin olur, hem saçınızın aydınlık, pürüzsüz ve dinç görünmesini sağlar. Bal keza saçınızın ve saç derinizin zarar görmesini önlemeye yardımcı olan antioksidanlar açısından da zengindir.

İşte süratli saç büyümesi için 3 güçlendirici bal maskesi.

Bal, muz ve zeytinyağı

Bu maske saçların tekrar tekrar süper yumuşak, aydınlık ve ıslak olmasını sağlar.

Sadece 3 araç gereç kullanarak zahmetsizce hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler

– 1 muz

– 3 yemek kaşığı bal

– 3 yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı

Başlatmak için muzu dilimler halinde emin, böylece karıştırılmalarını kolaylaştırın. Çatalla ezmek yerine karıştırmanızı nasihat ederim, bu nedenle saçınıza ufak topakların takılacağından endişelenmenize gerek kalmaz. Muzu dilimledikten sonradan bal ve zeytinyağını ilave edip yumuşayıncaya değin karıştırın. Maskeyi ıslak saça uygulamanız maskeyi daha iyi emmesini dağlar. Maskeyi saçınızın her tarafına bolca uyguladıktan sonradan, en sevdiğiniz şampuanla yıkamadan önce 30 dakika bekletin. Olağan saç kurutma/şekil verme rutininize devam edin.

Bal ve Hint yağı

Bu, saç büyümesi için diğer bir olağanüstü maske. Hint yağı, saç büyümesini teşvik etmek için kullanabileceğiniz en iyi yağlardan biridir. Saç tellerini dinç kılan yağ asitleri ve vitaminler içerir ve hem kafa derisi enfeksiyonlarıyla savaşmaya yardımcı olmak için mantar önleyici olarak işlev görür.

Malzemeler

– 2 yemek kaşığı bal

– 3 yemek yemek kaşığı hint yağı

Yapılışı

Her iki malzemeyi de küçük bir kaseye ekleyin ve malzemeler adamakıllı karışana dek çırpın. Maskeyi uygulamayı kolaylaştırmak için saçınızı dört bölüme ayırın. Maskenin saça daha iyi nüfuz etmesine yardımcı olmak için bir sprey şişesiyle saçınıza ıslak olana kadar su püskürtün. Maskeyi başınızın tamamı kaplanana değin saçın her bölümüne oldukça çok uygulayın. Isıyı yakalamak ve saçınızda 30 dakika bekletmek için başınızı duş başlığı ile sarın. Maskeyi şampuanla durulayın ve adi kurutma/şekillendirme rutininize devam edin.

Bal, aloe vera ve yoğurt

Aloe vera, antifungal, antienflamatuvar özellikler ve kafa derisi sağlığının korunmasına yardımcı olan ve saç büyümesine katkıda yer alan B2, B6 vitaminleri ve folik asit içerdiğinden saçlar için harikadır. Yoğurt, protein açısından harikadır ve keza kafa derisini temizlemeye ve ölü cilt hücrelerini gidermeye tezgâhtar olan laktik asit içerir.

Malzemeler

– 2 yemek kaşığı bal

– 3 yemek kaşığı aloe vera jeli

– 2 yemek kaşığı yoğurt

– 2 yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı

Bal, yoğurt ve zeytinyağını bir kasede karıştırın. Aloe vera jeli için bitkiyi kullanmak en iyisidir çünkü en iyi sonuçları verir ve en doğalı odur. Jeli yapraktan içeri almamak için, yaprağını ortadan belirlenmiş ve bitkinin içindeki jeli öteki malzemelerle birlikte kaseye ekleyin. Bütün malzemeler ayrıntılarıyla karışana ve dokuları pürüzsüz olana dek çatalla ayrıntılarıyla karıştırın. Uygulamak için saçınızı dört bölüme ayırın ve maskenin saça daha iyi nüfuz etmesine yardım etmek için her bölümü bir sprey şişesiyle nemlendirin. Her bölüme bolca uygulayın ve maskeyi 30 dakika bekletin. En sevdiğiniz şampuanla yıkayın ve olağan kurutma/şekil verme rutininize devam edin.

özel içeriğidir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here