spot_img

Evliliklerdeki en mutlu ve en şiddet yıllar

Evliliklerde eşler, aile hayatında her iki tarafında çaba göstermesi gerektiğinin haberdar olmayabiliyor. Avrupa’da evlilikler üstünde yapılan çalışmalar, 950.000 evliliğin boşanmayla sonuçlandığını gösteriyor. Ülkemizde de boşanma oranları geçmişe nazaran oldukça arttı. Çalışmalar, evliliklerde en mutlu ve zor yılları ortaya koyuyor. Bu dönemleri kavramak, problemli ilişkileri kurtarmak için bir ipucu olabilir.

3. yıl

Birçok görüşe kadar aşkın ömrü 3 sene. Bundan sonradan çiftlerin ilişkileri daha az ideal olur. Bir ilişkide 3 yıl geçtikten daha sonra, taraflar eşlerinin güçsüz yönlerini daha artı görür, kabul eder. Bu koşul eşlerin birbirlerini daha rahat hissetmelerini sağlar. Ayrıca, aile hayatının 3. yılında çiftlerin gündemine çocuk girebilir ki bu özlem için gayet normal bir süredir. neticede, ilişkiler daha dinç ülkü gelir. Evliliklerde en mutlu olduğuna inanılan yıl, 3. yıldır.

5. sene

Evliliklerde, hayata dair reel sorunlar genellikle 5. Yılda başlar. Bu vakit dahilinde eğer ailede çocuk varsa, az önce küçük ve bakıma muhtaç haldedirler. Bunun yanında, iş, gündelik işler ve konut işleri bir hayli zorlaşmaya başlar. Çiftler genelde 5. Yılda ve sonrasında boşanmayı düşünmeye başlar. Evliliklerde en kuvvet olduğuna inanılan yıl, 5. yıldır.

7 yıl

Eğer bir çift 5 yıllık evlilikten daha sonra hala birlikteyse, önlerinde atlamaları bir eşik daha vardır. Uzmanların “duvar” olarak adlandırdığı bu dönem 7. yıldır. Bu yılda aile hayatı alışılmış bir hal alır. Mali konular, çocuk bakım sorunları ve hane halkının sorumlulukları paylaşma konusunda tartışmalar yaşanabilir. Eşler, evliliklerdeki en karışık dönem olan 7. yılı atlatmayı başarırsa, önlerinde enerjik ve mutlu bir izdivaç sürdürülebilir.

özel içeriğidir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here