spot_img

Hatasız bir cilt için 4 meyve maskesi

Çoğumuz meyve ve sebzelerin sağlığımız için iyi olduğunu biliyoruz. Fakat cildiniz için çilek kullanmanın donukluk ve buruşukluk gibi şeylerle savaşmanıza muavin olabileceğini biliyor muydunuz? Vücudunuzu şımartmak için mevsimlik antioksidan bakımından varlıklı meyvelerden yararlanın!

Yaban mersini ile pürüzsüz bir cilt

Yaban mersininin yaşlanmayı geciktirici bileşikleri, çizgileri doldurmaya yardım etmek için cildi sıkılaştırıcı kolajen üretimini teşvik ediyor. İçeriğindeki antioksidanlar, UV ışınlarındaki özgürlük radikallerle savaşarak birincil etapta ince çizgilerin kaybolmasını sağlıyor. Ve nemlendirici hindistancevizi yağı ile karıştırılarak cildi hatasız bir şekilde pürüzsüzleştirebiliyor.

Deneyin: Çeyrekl fincan yaban mersinini püre haline getirin, peşinde 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ile karıştırın. Kırışık cilde masaj yapın ve durulamadan önce 15 dakika bekletin.

Ağaççileği ile canlandırılmış bir deri

Ahudududa yer alan bol C vitamini, cildi aydınlatır ve altındaki sağlıklı ve aydınlık cildi ortaya dahil etmemek için ölü, kuru hücrelerin dökülmesine tezgâhtar olur. Şeker (pul pul dökülmeyi önler) ve zeytinyağı (nemlendirir) ile kullanılması, deri renginin kısa sürede ışıltılı görünmesini sağlar.

Deneyin: 2 yemek yemek kaşığı ağaççileği püresi, 1 yemek kaşığı şeker ve 1 yemek yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. 1 dakika her tarafında cildinize sürün. 5 dakika bekletin.

Dut ile cilt lekelerini silin

Duttaki bileşikler, renk değişikliğini hafifletmek için hafif bir ağartıcı görevi görür. Yoğurt ile karıştırmak (laktik asidi ölü hücreleri uzaklaştırır) cilt tonunun daha süratli eşitlenmesine asistan olur.

Deneyin: 1 yemek yemek kaşığı dut püresi ve 2 yemek kaşığı yoğurdu karıştırın. Lekelerin olduğu her yere (yüz, göğüs, eller) sürün. 10 dakika beklettikten sonra durulayın.

Böğürtlen ile kızarıklıkları yatıştırın

Böğürtlenlerdeki anti-enflamatuar özellikler kızarıklığı ve tahrişi hızla gidermeye muavin olur. Ve böğürtlenleri aloe vera ile karıştırarak (cildin bariyerini besler ve onarır), gelecekteki kızarıklıkların önüne geçebilirsiniz.

Deneyin: Çeyrek fincan böğürtlen püresi ve çeyrek fincan aloe vera jelini karıştırın. Cildinizdeki tahriş olan bölgelere sürün; 15 dakika beklettikten sonradan durulayın.

özel içeriğidir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here