spot_img

Çene konturu uygulaması

Kadınların ve erkeklerin daha güzel ve genç gözükmek için başvurdukları Medikal Estetik alanında 18 yıldır hizmet veren Dr. Seran Göçer Klinik, yeni uygulamalarıyla uyarı çekiyor. Yüzdeki hacim eksiklikleri, kırışıklıklar, göz altı morlukları dahil edinmek üzere bu sorunların hepsine cevap olan dolgular şimdide de çene konturunun belirginleştirilmesinde, çenenin zinde ve dikkat çekici bir görünüm kazanmasında uygulanıyor. Keza de ameliyatsız… Dünyadaki estetik trendleri yakından takip eden Dr. Seran Göçer, son günlerde fazla tercih edilen ameliyatsız çene konturu uygulaması hakkında merak edilenleri anlattı.

Zinde bir çene şekli gençlik, canlılık ve güzellik göstergesi

Çene Kontur Dolgu uygulamaları ile ilgili olarak Dr. Seran Göçer: “Çenenin geride oluşu, çene hattı çizgisi belirsizliği, asimetri gibi sorunlar öyle fazla kişinin rahatsız olduğu sorunlardır. Çene bölgesindeki sarkmalar ise hastaların en fazla şikayet ettiği noktadır. Çünkü yüz ovalinin bozulması ve yüz konturunun değişmesi, kişiyi olduğundan ihtiyar ve ağlayan gösterir. Çene bölgesi sarkmaları bilhassa marionet dediğimiz ‘dudak-çene çizgisi’ ile başlar ve çene bölgesindeki hacim kaybından dolayı yüz konturu aşağıya doğru gevşer. Zinde bir çene şekli ve çizgisi, gençliği, canlılığı ve çekiciliği belirleyen en kayda değer detaydır. Bu yüzden boyun ve çene görünümüyle ilgili şikayeti olanlar için yapılacak uygulamalarda ilk önce çene hattını iyileştirmek ile başlanmalıdır. Çünkü burası boyun ile yüz arasında bir hudut bölgedir ve sıklıkla çene biraz dışarı çıkarılırsa iyi bir profil elde edilebilir” diye konuştu.

Deformasyonlu yüzler yeniden biçimlendiriliyor

Dr. Seran Göçer’in verdiği bilgiye göre; bu profil insan vücudunda ve daha çoğu canlıda doğal olarak bulunan bir polisakkarit ve uygun vizkoelastik profil olan, bununla birlikte da doku üzerine minimal zorlama yaratan ve kontrollü konumlandırma, gizli alanlara basit enjeksiyon gibi avantajlar sağlayan patentli “resilient” hyaluronik asit içeren dolgular ile yapılıyor. “Minik iğneler ile enjekte edilen dolgu malzemesiyle çeneye hacim verilebilir, çenenin konturları ön plana çıkarılabilir, eğer varsa asimetrisi giderilebilir ve çene yüzle uyumlu bir şekle getirilebilir” diyen Dr. Seran Göçer, deformasyonu fazla yüzlerin yeniden biçimlendirilmesi için özel olarak tasarlanan Teoxane Laboratuvarlarının geliştirdiği; yüz kontürünün yeniden şekillendirilmesi, elmacık kemiği ve çene bölgesine hacim kazandırmak için özel olarak geliştirilmiş, yüksek oranda çapraz ast Ultra Deep, kullanmayı tercih ettiğini belirtti.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here