spot_img

Göğüs estetiğinde uyarı edilmesi gerekenler

Doğru meme estetiği, kadınlarda maddi görünüşten ziyade sağlık durumu açısından önemlidir. Meme estetiğinde hasta ve doktorun iki taraflı olarak kadın bedenine en uygun meme operasyonunu tercih etmesi gerektiğini söyleyen Türkiye İş Bankası iştiraki Bayındır Söğütözü Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Borman, kadınları rahatsız eden meme problemleri ve meme operasyonları ile ilgili şu bilgileri verdi:

Meme ile ilgili yaptırılan estetik işlemlerin yoğunluğu gitgide artarak artmaktadır. Vücuttaki şekil bozuklukları arasında azami dikkat çeken alan memelerdir. Memelerin küçük veya büyük olması, hem sarkması gibi şikayetler çoğunluktadır. bununla birlikte memelerde bakışımsızlık olması da öteki estetik başvuruları arasındadır.

Meme derisine tarafından silikon boyutu

– Memelerin minik olması ergenlikte gelişim olmaması veya eksik gelişim olması sonucu meydana gelmektedir. Bu durumunda silikon implantlar kullanılarak büyütme yapılmaktadır.

– Silikon implantları içine alabilecek hacimde deri zarfı olması çok önemlidir. Deri elastikiyeti ve miktarı seçilecek implant boyutunu da belirlemektedir. Yuvarlak ve damla şeklinde; yüzeyi pütürlü veya düz, dikliği değişen miktarlarda implantlar mevcuttur. İçi silikon jel ile dolu ya da tuz su ile doldurulabilen implantlar mevcut.

– İmplantlar epeyce dayanıklı ve ciddi basınca dirençlidir. Ama kesici ya da delici bir aletle dış kapsül devamlılığı bozulursa patlamış sayılır. Bu durumda bile silikon değişken biçiminde olmadığı için akıp dokular arasına dağılmaz. Olduğu yerde kalır.

– 4 cm’lik küçük bir kesi yardımıyla bu implantlar meme altı, memebaşı veya koltuk altından yerleştirilmektedir. Hasta ertesi gün banyo yapabilmekte ve bir hafta gibi bir sürede alışılagelmiş yaşantısına dönebilmektedir.

Gebelik ve menopoz dönemi meme şeklini etkiler

– Meme sarkması durumlarında meme dikleştirme ameliyatları yapıyoruz. Bazen meme başı şekline göre farklı yöntemler göstermek gerekebilir. Hamilelik sonrası özellikle süt verme ve menopoz ardından memeler küçülmekte cilt sarkmakta ve gevşek bir inşa ortaya çıkmaktadır.

– Meme dikleştirmede ise meme başı çevresi ve aşağıya uzanan vertikal bir kesi ile yapılmakta ve hasta bir hafta gibi bir sürede sıradan yaşantısına dönebilmektedir. Meme dokusu dikleştirilirken şekillendirilmekte ve meme başı pozisyonu istenilen, olması gereken seviyelere çekilmektedir.

Bel – boyun ağrısına kadar meme değerini düşürme ameliyatı

– Meme değerini düşürme ameliyatları hem estetik ayrıca de sağlık durumu nedenleriyle yapılmaktadır. Sırt, boyun ağrısı, hareket kabiliyetinde azalma bu sağlık durumu nedenlerinden bazılarıdır. Küçültme miktarı ve yönteme tarafından tekrar aynı kesilerle yapılmakta ve yaklaşık 10 gün gibi bir sürede olağan yaşantısına dönebilmektedir. Bu ameliyatların yapıldığı gün ya da ertesi sabahleyin hastalar evlerine gönderilebilmektedirler. Bu ameliyatlarda emilebilen dikişler kullandığımız için sonra dikiş alma gibi bir sorunumuz olmamaktadır.

– Bazen meme asimetrisi ile karşılaşıyoruz. Memenin biri büyük biri de küçük olabiliyor. Bu durumda meme büyütme ve değeri düşme yöntemlerini kombine kullanarak iki memeyi simetrik bir hale getirmeye çalışıyoruz. Meme ameliyatı ardından şahısların fazla daha aktif, üretken ve sosyal olduğunu gözlüyoruz. böylece meme estetiği koskocoman tartı arz etmektedir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here