spot_img

Gülüşünüz donmasın

Kişisel cazibenizi yaratan ve sizi özgün kılan bu ince farklar, vakit geçtikçe derin izler bırakır. Cildiyeci Dr. Ayşegül Saltat, gençleşirken yüzündeki ifadesini kaybetmek istemeyenler için geliştirilen yeni tür Devingen Dolgu ile ilgili merak edilenler hakkında data verdi.

Yıllar ile birlikte sarkmaya ve ifadesel kırışıklara da sahip olmaya başlayan cilt yapısında, özellikle mimik hareketlerinden oluşan kırışıklıkları değil etmenin oldukça baskı olduğunu söyleyen Dermatolog Dr. Ayşegül Saltat,: “Cildin kendi içeriğinde bulunan ve sıkı bir yapıda kalabilmesini sağlayan maddeler yaş ilerledikçe azalarak bir yana da zararlı dış etkenlere maruz kalınmasıyla birlikte cilt hücrelerinin sayısında da ciddi bir azalma meydana gelmektedir. Yüzümüzde yer alan kaslar mimik yaptığımız an kasıldığında gerginleşme süreci çok etkili olmadığından gösterilen mimikler yetkisiz yapıda kalabilmektedir. Bireysel cazibenizi yaratan ve sizi eşsiz kılan bu ince farklar maalesef vakit geçtikçe derin izler bırakır. Mimik kırışıklıkları kişinin, demin genç olmasına rağmen, olduğundan daha yaşlı görünmesine yol açabiliyor. Üstelik kişinin olduğundan daha sinirli, mutsuz veya endişeli görünmesine de neden olabiliyor. Bugüne kadar deri hareket halinde değilken görülen durağan kırışıklıklar düşünülerek uygulanan geleneksel dolgular ile çözüm aranırken, Teoxane Laboratuvarları’nda geliştirilen Enerjik Dolgu, doğal mimik hareketleri özgürlüğünü korurken çok iyi bir dış görünüş kazanılmasına asistan oluyor.

Devingen Dolgu, herhangi bir yüz hareketi yapılmadan dahi görülebilen statik kırışıklıkların yanı sıra, mimik hareketlerine emrindeki olarak oluşan devingen kırışıklıkların giderimi de hedeflenerek geliştirilmiş ilk patentli hyaluronik asit dolgu. Özellikle mimiklerle oluşan problemleri gidermek veya azaltmak için sadece bu bölgeye özgü olarak yaratılmış, içeriği itibari ile de olağan dolgulardan çoğu konuda ayrı bir çabuk. Yüzeysel, orta, derin ve hacimlendirici olarak cildin bölge ve kırışıklık durumuna göre RHA 1, RHA 2, RHA 3 ve RHA 4 tipi olan bu dolgu, patentli imal tekniği tamamen yüz hareketlerine bağlı olarak oluşan germe veya sıkılaştırma sırasında ortama düzen sağlıyor ve performansını koruyor. Bu da doğal görünümü kaybetmeden mimik çizgilerinin düzeltilmesi konusunda rahat sağlıyor” dedi.

Yüzdeki orta düzeydeki volüm yani hacim kayıplarının tedavisini sağlarken, mimiklerin hareket kabiliyetini koruyan, doğal görünümü kaybetmeden güzelliklerini korumak isteyenlerin tercih ettiği Dinamik Dolgu’nun kullanım alanları ve tekniği ile ilgili bilgi veren Dr. Ayşegül Saltat: “Boyun çizgileri, alın çizgileri, ağız çevresi, yanaklar, nazolabiyal kıvrımlar, dudak, kaz ayakları gibi cildin en hareketli bölgeleri için çok uygun. İşlemin tamamı mimik çizgilerinin durumuna kadar 10 ila 20 dakika arası süren, kişinin cinsiyetine, yaşına, yaşam koşullarına ve genetik faktörlere kadar kalıcılık süresi 12 – 18 ay olan bu dolgunun her tarafta uygulamaları kalıcılık süresini artırmaya tezgâhtar oluyor. Mimik çizgilerinin oluşumunun ve derinleşmesinin engellenmek istendiği 18 yaş ve üstü, görünümüne itina bildiren cümbür cemaat için uygundur” diye belirtti.

Enjekte edilebilir dermal dolgu malzemesinin içeriğine ve markasına uyarı edilmesinin çok kayda değer olduğunu söyleyen Dr. Ayşegül Saltat, “Günümüzde bu alanda yüzlerce mahsul piyasaya sürülüyor. Hastaların bu konularda tecrübeleri ve bilgileri az olduğundan, güvendikleri hekimleri dikkate alıp onların tavsiyelerine göre hareket etmelerini ve mutlaka uygulanan ürünlere dikkat etmelerini öneririm. Hekimler de iyi netice alacakları, güvenilirliği ispatlanmış ürünlerle mutlu sonuçlara ulaşacaklardır” diye vurguladı.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here