spot_img

Küçük dokunuşlarla daha genç cilt

Genç, dinç ve bakımlı bir yüz, kadın erkek herkesin son dönemlerde isteği… Peki, yeni yıla girmeden yenilenmeye hazır mısınız? Doğal yollardan yapılan bakımlar beceriksiz oluyorsa ve aynaya baktığınızda yüzünüzde gördüğünüz izler sizi mutsuz ediyorsa, küçük dokunuşlarla daha genç ve dinamik görünmek elinizde… Dermatoloji uzmanı Doç. Dr. Hakan Erbil yeni yıla daha sıcacık ve daha genç girmek için oldukça etkili ipuçları verdi.

Hyaluronik asit nedir

Yaşlanma süreci, cildi gergin ve eklemleri hareketli yakalamak için gerekli olan hyaluronik asit miktarının zamanla azalması ile başlayan bir süreçtir. Cilt bundan böyle eskisi değin sıkı ve pürüzsüz değildir. Bu durumun düzeltilebilmesi için cilde dıştan tatmin edici miktarda hyaluronik asit verilmesi gerektiğini söyleyen Doç. Dr. Hakan Erbil “Hyaluronik asit, insan vücudunda ve daha birçok canlıda doğal olarak yer alan bir polisakkarittir. Cilt içinde, kaslarda ve kemiklerde, bilhassa eklemlerde bulunur. Hyaluronik asit eklemlerin kayganlığını sağlar ve kendi hacminden kat kat pozitif su tutabilir. Ama 30’lu yaşlardan sonra insan vücudundaki Hyaluronik asit miktarı azalmaya başlar. Süre geçtikçe yüzde belirli bölgelerde yapısal ve hacimsel kayıplar, bunun sonucunda da kırışıklıklar ve yaşlanmaya yan karakteristik çukurlar oluşur.

Hyaluronik asit içeren dolgu uygulamaları, yüzdeki yaşa ast çizgileri tamir etmek, yüze hacim kazandırmak, kaybedilen nemi iade etmek ve gençleştirmek için uygulanan en güvenilir yöntemlerden biridir. Enjekte edildiği yerde uzun zaman şeklini muhafaza eder. Işık dolgusu içeriği patentli “Resilient” hyaluronik asit ile cilde ışığı yansıtma kapasitesini iade etmek için yapılmış mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren patentli bir konsepttir. Ciltte yaşanan kuruluk ve kırışıklıklar için uygulanan Işık Dolgusu özel içeriği baştan sona cilt nemlendirilmesi, antioksidan koruma, gözenekli olan yenilenmesi ve bitmiş yapılandırılmasını hedefleyen bir mezoterapi yöntemidir.

Etkileri nelerdir

Yüz, boyun, el üzeri ve dekolte bölgesinin gençleştirilmesi, onarımı ve yenilenmesine tezgâhtar olmaktadır. Işık dolgusunu diğer dolgu maddelerinden ayrı kılan en kayda değer nokta içeriğidir. Bu içerik hyaluronik asit ve tekrar yapılandırma kompleksinden (8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin) oluşur. Amino asitler, vitamin ve mineraller hücre korunması için yeniden yapılanma ve hücre yenilenmesini sağlar. neticede ışık dolgusu cildin nem ve elastikiyetini artırır, deri canlanarak parlaklaşır ve şeklini geri kazanır” diyor.

Daha sıkı bir cilt için

Cildinin gerginliğini geri kazanmasını, cildinde gençleşme ve aydınlanma hissi yaratmak isteyenler için etkin sonuçlar veren mezoterapi uygulamalarının tercih edilmesini söyleyen Doç. Dr. Erbil: “Revitacare Cytocare S Line, içeriğindeki mikro besinler, ilgili enzimlerin aktivasyonunu maksimize ederek sağlıklı, aydınlık ve genç bir görünüş sağlarken doğal pH değerine yakın formülü ile erkekler ve kadınlar için her deri tipine ve gençten olgun cilde her yaşa uygundur. Bu başvuru içeriye doğru ve üstünkörü sinerjik etkisiyle anti aging ürününden artı tesir ederek cildin gençleştirilmesine, ince çizgilerin doldurulması, cildin aydınlık bir görünüş kazanmasına tezgâhtar olur. Formülündeki çapraz bağlanmamış hyaluronik asit ve gençleştirici karışık CT50 ile yüz, boyun ve el üzerine uygulamalar yapılır.

Cilde uygulanan bir öteki mezoterapi ise hyaluronik asit ve CT50 cilt gençleştirme kompleksinden oluşan özel formül Revitacare Cytocare 532 dir. Bu mezoterapi uygulaması; ince çizgilerin dolması, epidermisi pürüzsüzleştirme, cildin ışıltısının artırılması, oksitleyici ajanlardan koruma özelliğiyle yaşlanmaya karşısında cildi onarır, canlandırır ve korur. İnce açıklama çizgilerinin düzeltilmesi, ton ve elastikiyetin artırılması, cilt neminin adi düzeye getirilmesi, cildin ışıltı kazanması, bariz ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Her iki mezoterapi uygulamasının uzun süre daimi olabilmesi, etkin netice vermesi ve cildin yoğun bir şekilde gençleşmesinin sağlanması için 3 haftada bir kez almak üzere 3 seans yapılması uygun olur” diye belirtti.

Göz altı morlukları kaderiniz olmasın

Göz altı çukurunun yorgunluğumuzu ve enerjimizi yansıttığını vurgulayan Erbil “Yaşımız ilerledikçe yüzümüzün kemik yapısı küçülmekte, yağ kaybı yaşanmakta ve doğal olarak bu durumda göz altı geriye hareket etmektedir. Bunun sonucunda da göz bölgemizin aşağıda tembellik ve gölgeler oluşur. Son yıllarda özellikle bu bölge için geliştirilen Göz Altı Işık Dolgusu öncelikle göz altı çukurunun tehlikesiz bir şekilde düzeltilmesini, yeniden yapılanmasını sağlar. İçindeki yeniden yapılandırma kompleksi bir uçtan bir uca göz çevresi derisinin kalitesini yüksek oranda artırırken morluklar üstünde de etkisi olur. Göz çevresini gençleştirmek için uygulanan Göz Altı Işık Dolgusu’nun etkisi 18 aya dek sürebilir. Göz Altı Işık Dolgusu için birçok süre tek seans tatmin edici olur. Yalnızca hastaların ufak bir kısmında bir ay ardından rötuş gerekebilir” dedi.

Özgür mimikler ile hoş gülümseyin

Mimiklerimizin, duygularımızı yansıtan ve karakterimizi dışa vuran ince farklar olduğunun altını çizen Doç. Dr. Hakan Erbil: “Vakit geçtikçe aralıksız tekrar eden bu mimik hareketleri karşımıza derin çizgiler olarak çıkar. Yüz kasları her kasıldığında cilt gerginleşir, fakat eksik bir biçimde tepki gösterir. Yüzün daha hareketli alanları, bu doğal yaşlanmadan ilk etkilenen alanlardır. Bilhassa mimiklerle oluşan problemleri tamir etmek ya da azaltmak için sadece bu bölgeye özgü olarak geliştirilmiş patentli ve çapraz ast “Resilient” Hyaluronik Asit içeriğinin Devingen Dolgu, cildi hareket halindeyken de destekleyen ve bununla birlikte yüzünüzün canlılığını ve yumuşaklığını korumaya yardım etmek üzere planlanmış bir üründür. Cildin ağız çevresi, yanaklar, nazolabiyal kıvrımlar, alın, boyun çizgileri, dudak, kazayağı gibi en hareketli bölgeleri için fazla uygundur” dedi.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here