spot_img

Dinç bir cinsel hayatın 10 vazgeçilmezi

İyi bir cinsel hayatın günlük yaşama etkisi büyükçe. Yapılan çalışmalar gösteriyor ancak, cinsellik, iş yaşamından kişisel özgüvene kadar belirleyici bir etmen. Sizler için derlediğimiz bu haberde Dr. Ayşe Duman’ın önerilerine kulak verin.

Bedeninizi sevin

Kadınlığınızla ilgili içsel savaşlarınız varsa bitirin. Savaş halinde olduğunuz bir enerjinin (dişil enerjinin) hayatınıza renk katmasını beklemeyin. Kendinizle, bedeninizle ve cinsel kimliğinizle barışın.

Rutinin dışına çıkın

Cinsel yaşamınızı, cinsel alanınızı renklendirin. ”Yalnızca yatak odasında, belirtilmiş gün ve saatlerde sevişilir” gibi kurallarla enerji akışınızı engellemeyin. İçinizden geldiği gibi faydalanmak, kuralların dışına çıkmak sizi özgürleştirecek, özgürleşen bedeniniz bu akışa ahenk sağlarken cinsel hayatınız kendiliğinden güzelleşecektir.

Uçucu yağları kullanın

Koku insanın enerjisini etkileyen en önemli dış faktörlerden biridir. Koku, dişil enerjinizi sağlamlaştırmak, kendinizi iyi hissetmek ve cinsel dürtülerinizi harekete vermek için iyi bir araçtır.

Bir kokuyu seçerken ilk olarak o kokunun sizde uyandırdığı his ve etkiye uyarı etmelisiniz. Örneğin, gül kokusu dişil enerjiyi arttırır ancak bu kokunun sizde fena bir anısı olabilir veya herhangi bir sebepten sizi rahatsız edebilir. Size en yerinde kokuyu bulmak için hafifçe koklayın ve gözlerinizi kapatın.

Afrodizyak etkili buharlaşan yağlar listesinde ylang ylang, gül, misk, sardunya, öd ağacını sayabiliriz. Bu yağları fazla eksik miktarda yatağın bazı yerlerine damlatabilir veya buhurdanlıkta su ile beraber buharlaşarak mekanı kokutmasını sağlayabilirsiniz.

Bütün bunların yanına partnerinizin koku seçiminde tercihlerini söylemesi ve iki taraflı bir kokuda buluşmak da çok önemlidir.

Giysi seçimi manâlı

Eve gelince “gri eşofman”larınızı çekmeyi bırakın. Tayt, pantolon yerine daha kadınsı, size kendinizi iyi hissettirecek kıyafetleri seçim edin. Sadece gri eşofmanlarımla rahatım diyorsanız, bunun bilinçaltı savunma ve bedeni kapatma sistemi olabileceğini unutmayın.

Dans Edin

Eşinizle veya yalnız ayrım etmez. Haftada en düşük üç gün 5-10 dakika da olsa dans edin. Gün içinde duyduğunuz ritme, müziğe bedeninizi ve zihninizi bırakın. Bu pratikler bedeninizi cinsellikteki, dişil enerjinin akışındaki ritme bırakmanızı kolaylaştırır.

İçeceklerinizi güllendirin

Soğuk-sıcak içeceklerinizin içine 2-3 tane gül atın. Gül çayı vücuttan toksinlerin atılmasına asistan olur. Böbrek sağlığına avantaj sağlar, idrar yolu iltihaplanma riskini azaltır. Rahim, vajen, yumurtalıkların çalışması için önemlidir.

Ayrıca gül aromasının verdiği ferahlık bedenin dinginleşmesini ve gevşemesini kolaylaştırır. Her gün gül çayı içemeseniz de içeceklerinize 2-3 gül atmanız yardımsever olacaktır.

İlişkinizin dinamiğine kulak verin

Kendi bedeniniz ve partnerinizin bedenini, hassas noktalarını öğrenin. İsteklerinizi, ihtiyaçlarınızı fark edip talep edin ve parterinize de bu anlamda kulak verin. Herkesin mutlu olacağı bir cinsel yaşam, uzun ömürlü ve sağlıklıdır.

Beslenmenize uyarı edin

Bilhassa akşam yemeğinde ağır yağlı, unlu gıdalardan kaçının. Hafif hissetmek hareketlerinizi sınırlamayacağı için bu konuda fazla önemlidir.

İpeksi dokunuş tercih edin

Yatağa pijamayla yok gecelikle girin. İç çamaşırlarınızda, çarşaflarınızda ipeksi dokunuştaki ürünleri seçim edin. Kendinizi muhtemelen daha iyi hissedeceksiniz.

Anne olunca cinsellikten vazgeçmeyin

Annelik ve cinsellik birbirine engel olmayan, tam aksine dişil enerjinin yoğun olduğu ve birbirini besleyen manâlı iki alandır. Cinsellikten vazgeçmenin yapacağı dengesizlik anneliğinize ve sosyal yaşantınıza da negatif yansıyacaktır. Doyumlu cinsel yaşantının gövde ve zihniniz için denge unsuru olduğunu unutmayın.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here