spot_img

Yenidoğan bebekler için alınması gereken malzemeler

Bundan Böyle bebeğinizi kucağınıza almanıza kısa bir vakit kaldıysa araç gereç eksiklerini gözden geçirmeye başlamanız gerekiyor. Yenidoğan bebeklerin bakımının en dürüst şekilde yapılabilmesi için alınması gereken malzemeleri sizler için araştırdık. Hangi malzemelere gereklilik duyacağınızı bilmiyorsanız derhal bu listeye göz atmaya başlayın!

Yenidoğan bebekler için alınması gereken malzemeler

Bebek bezi

Şüphesiz her malzemeden önce bolca bebek bezi stoklamaya başlayın. bebeklerin doğumundan sonra kullanacağınız malzemelerin başında bu ürünler geliyor. Ama seçim yaparken birkaç hususa da uyarı etmenizde avantaj var. Seçtiğiniz bebek bezinde hangi özelliklerin bulunması gerektiği sorusunun yanıtları ise şöyle:

– Ergonomik yapıda olmalı

– Yüksek emicilik özelliği bulunmalı

– Doğal malzemelerden yapılmış olmalı

– Esnek olmalı

– Sızdırmazlık özelliği bulunmalı

– Göbek oyuntusu bulunmalı

– Kaliteli olmalı

Bu kriterlere yerinde olan bebek bezlerini akılcı fiyatlarla satın almak isterseniz önerimiz Joker.com.tr adresine uğramanız olacak. Bu sitede seçkin markalar göre üretilen en kaliteli yenidoğan bebek bezlerini bulabilir ve düşük rakamlarla satın alabilirsiniz. Çabuk kargo uygulaması da var bu sayede satın aldığınız bebek bezleri fazla kısa bir sürede belirttiğiniz adrese ulaşıyor.

Yenidoğan bebekler için alınması gereken malzemeler

Islak şamata

Şüphesiz gün içerisinde tekrar tekrar ıslak paçavra de kullanacaksınız. Bilhassa bebeklerin altını değiştirdikten daha sonra temizliğini yerine getirmek için ıslak mendillere ihtiyacınız olacak. Peki, seçtiğiniz ıslak mendillere bulunması gereken özellikler neler? İşte yanıtlar…

– Parfümsüz olmalı

– Yumuşak olmalı

– Bebeklerin hassas cildi ile uyumlu olmalı

– Yapışkan ya da yağlı bir his bırakmamalı

– Alkolsüz olmalı

– Pamuktan yapılmış olmalı

– Hijyenik olmalı

– Sadece su ile ıslatılmış olmalı

Yetişkinler için üretilen nemli mendiller ile bebekler için üretilenler birbirinden tamamen farklıdır. İşte bu nedenle seçiminizi şüphesiz rasgele yapmamanız gerekiyor. Bebekler için üretilen nemli mendilleri bulmak için marketler ya da mağazalar arasında mekik dokumanız gerekmez. az önce de değindiğimiz Joker.com.tr sitesinde bu kriterlere en ince ayrıntısına kadar uygun olan bebek nemli paçavra çeşitleri de var. Siparişinize eklemeniz durumunda bu ürünleri de kolaylıkla tedarik etmiş olacaksınız.

Yenidoğan bebekler için alınması gereken malzemeler

Pişik kremi

Bebeklerde ortaya çıkan en yaygın sorunlardan biri pişiktir ve bebekleri de oldukça sıkıntılı eder. Özellikle bez bölgesinde meydana gelen pişik cildin aşırı oranda tahriş olmasına da sebebiyet veriyor. Pişiği önlemek için de uyumlu olarak pişik kremi kullanmanız gerekiyor. Günde sadece bir defa kullanmanız yeterli olmaz. Her alt değişiminde pişik kremini de kullanmanız son derece önemlidir. Çünkü pişik oluştuğunda iyileşmesi süre alır ve bu zaman dilimi içerisinde bebeğiniz de oldukça hastalık yaşayacaktır. En akılcı olanı demin oluşmadan durdurmak oluyor. İşte bu nedenle yenidoğan bebekler için formüle edilen bir pişik kremini de şimdiden temin edin.

Yenidoğan bebekler için alınması gereken malzemeler

Bebek arabası

Hastaneden çıkarken de ihtiyaç duyacağınız bebek arabası olmazsa olmazlardan biridir. Bebeğinizi keza rahat hem de güvenli bir şekilde taşıyabilmeniz için kaliteli ve güvenilir bir markanın bebek arabası modelini seçmeye itina gösterin. Travel sistem bebek arabaları son dönemde en fazla seçim edilen tasarımlar oluyor. Bu ürünlerin kullanımının da sıcacık olduğunu belirtelim. Bebeklerin konforunu temin etmek adına her türlü ayrıntı düşünülüyor ve böylelikle aileler de gönül rahatlığı ile bu ürünlere yönelebiliyor. Bebek arabalarında fiyat da aileler için kayda değer! Fakat fiyata tabi olarak seçim yapmanızı önermeyiz. Kaliteli ve kullanışlı bir bebek arabasını yerinde fiyatla satın almanızı karşılayan adreslerden alışveriş yapmalısınız. Joker.com.tr bu anlamda ailelerin imdadına yetişiyor. Hem fiyatlar yerinde hem de çekici ödeme seçenekleri sunuluyor.

Yenidoğan bebekler için alınması gereken malzemeler

Bebek oto koltuğu

Aracınız ile yolculuk ederken bebeğinizin mutlaka oto koltuğu üzerinde olması gerekir. Bebeklerin vasıta içerisinde güvenli bir şekilde yolculuk etmesini karşılamak için tasarlanan bu ürünleri de bebeğiniz hemen şimdi dünyaya gelmeden temin etmenizde üstünlük var. Oto içerisine takılıp çıkarılabilen ve böylelikle yalnızca ihtiyacınız olduğu zamanlarda kullanabileceğiniz bebek oto koltukları online sipariş yöntemi ile rahatlıkla tedarik edilebilir. Bu ürünleri tedarik etmek için ekstra bir zaman ayırmanıza ve mağazaları tek tek gezmenize hiç gerek yok. Zaten mağazalarda size yalnızca sınırlı sayıda seçenek sunulabiliyor. Fakat internete fazla daha pozitif sayıda model seçeneği ile karşılaşmanız olası olur. Ayrıca online siparişlerde daha düşük fiyatlarla karşılaşacağınızı da söyleyebiliriz.

Yenidoğan bebekler için alınması gereken malzemeler

Bebek şampuanı

Bebeğinizi yıkarken kullanacağınız şampuanın da yenidoğan bebekler için uygu olması şart! Ama markalar bu konuda da öyle çok farklı şampuan çeşidi hazırlayarak kullanıma sunuyor. Yani bebeğinizin cildine yerinde ve zararsız olan şampuan ya da sabun çeşitlerini bulmakta zorlanmazsınız.

Yenidoğan bebekler için alınması gereken malzemeler

Bebek kıyafetleri

Kıyafet alışverişini de son günlere bırakmayın. Mevsime yerinde bebek kıyafetlerini seçmeye özen gösterin. Elbette kıyafetler yüzde 100 pamuklu kumaşlardan hazırlanmış olmalıdır. Kıyafetlerin yanı sıra şapka, çorap, yenidoğan eldiveni gibi malzemeleri de tedarik etmeyi unutmayın. Zıbın gibi malzemelere de ihtiyacınız olacak. Bu ürünler için de Joker.com.tr devreye giriyor. Geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor. Kız ve erkek bebeklere yerinde kıyafetleri bu siteden satın alabilirsiniz.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here