spot_img

Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı

Diaspora topluluklarını, sinemanın sanatsal üretim gücüyle birlikte yansıtma hedefiyle 27-29 Ağustos’ta Atlas Sineması’nda düzenlenecek Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali’nin başvuruları 30 Temmuz’a kadar yapılabilecek. Hem Türkiye keza de diasporaların ve ilgili topluluklarının bulundukları ülkelerin kültür ve sanat hayatına yeni bir perspektif getirilmesi nedeniyle yapılacak şenlik, sinema ve sanatın toplumlar üstündeki birleştirici gücünü ortaya koyacak. Diaspora toplumlarına ait olan, özellikle şimdinin genç, geleceğin ise kayda değer ve etkili sinemacılarını 27-29 Ağustos’ta buluşturacak festivale başvurular 30 Temmuz’a dek yapılabilecek.

“Kapsayıcı ve kucaklayıcı bir faaliyet olacak”

Açıklamada görüşlerine yer bahşedilen YTB ve Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali Başkanı Abdullah Eren, festivalin bulundukları yere armoni sağlamaya ve geldikleri yeri unutmamaya çalışan insanların hikayelerini de konu edineceğini belirtti.

Eren, “Sanatın en etkili biçimde kullanılabildiği mecralardan biri olan sinema sektöründe diasporaların müşterek değerlerini ve farklılıklarını ortaya koyacak biçimde, YTB olarak milletlerarası düzeyde bir Diaspora Kısa Film Festivali düzen etmek için yola çıkıyoruz. Milletlerarası düzeyde, kapsayıcı ve kucaklayıcı biçimde gerçekleştirilecek bir etkinlik olacağı inancındayız.” ifadelerini kullandı.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here