spot_img

27. Saraybosna Film Festivali’nin jüri başkanı belirli oldu

Saraybosna Film Festivali (SFF) Direktörü Mirsad Purivatra, yaptığı açıklamada, Djuricic’in “Quo Vadis, Aida” filminde canlandırdığı “Aida” karakteriyle oyunculuk kariyerini taçlandırdığını belirtti. Purivatra, “Bir insanın başına gelebilecek fena kaderi, yeteneği ve sanatın gücü tamamen gözler önüne sererek tüm dünyayı kendine hayran bıraktı. Bu artist oyuncunun 27. Saraybosna Film Festivali’nin jüri başkanlığını üstlenecek olmasından büyük hoşnutluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Kalbimde defalarca ayrı bir yere sahipti”

Filmdeki “Aida” rolüyle Londra Film Festivali’nde “en iyi oyuncu” ve Mısır’da düzenlenen El Gouna Film Festivali’nde “en iyi bayan oyuncu” ödüllerine bedel görülen Djuricic de jüri başkanlığı görevine çok sevindiğini vurgulayarak “Saraybosna Film Festivali, kalbimde daima farklı bir yere sahipti. Bu şenlik, düzenlenmeye başladığından beri yalnızca Saraybosna’ya yok, bütün bölgeye kazandırdıkları açısından büyük siklet taşıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Djuricic, festivalin sürdüğü bir hafta boyunca dünyanın öbür bölgelerinden insanların benzer yerde toplandığına dikkat çekici ederek yeni herif koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle geçen sene çevrim içi platformda düzenlenen festivalin bu sene geleneksel haline geri dönecek olmasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here