spot_img

Antidepresanlar cinsel yaşamı etkiliyor mu

Antidepresanlar cinsel tabi etkilere neden olabilir.Bir Takım ırk için antidepresanların cinsel ast etkileri zamanla azalabilir. Diğerleri için bu yan etkiler devam edebilir.

Buhran tedavilerinizin cinsel ast etkilere niçin olduğundan şüpheleniyorsanız, işte yapabilecekleriniz…

Antidepresanlar cinsel tabi etkilere nasıl neden olur

Yakın zamanda bir antidepresana başladıysanız ve cinsel işlev bozukluğu belirtileri yaşıyorsanız, yalnız değilsiniz. Libido kaybı, yetişkinler için yaygın bir sorundur.

Araştırmalara kadar, buhran yüzde 50 ila 70 oranında daha yüksek cinsel özlem azalması riski yaratıyor. Ek olarak, cinsel işlev bozukluğu, buhran gelişme riskini yüzde 130 ila 200 dek artırabilir.

Teorik olarak, bunalım cinsel dürtülerinizin azalmasına niçin oluyorsa, tedavi seslenmek muavin olabilir. Oysa bazı bunalım tedavileri cinsel işlev bozukluğuna neden olabilir.

Çok pozitif serotonin olmak (depresyon tedavisinde manâlı bir işlev), cinsel dürtülerinizi engelleyebilir.

Antidepresanlar aşağıdaki emrindeki etkilere niçin olabilir:

– Libido kaybı ya da genel seks yapma arzusunda azalma

– Azalan uyarılma

– Erkeklerde erektil disfonksiyon

– Kadınlarda vajinal kuruluk

– Orgazm sorunları

Emin ast etkiler kişiden kişiye değişebilir ve olası bütün semptomları yaşamayabilirsiniz.

Depresyon tedavilerinin cinsel tabi etkileriyle nasıl baş edilir

Antidepresanlar nedeniyle cinsel bağlı etkiler yaşamak, bu semptomlara en ince ayrıntısına kadar emrindeki kaldığınız anlamına gelmez. Bir Takım durumlarda çözüm, vücudunuz ilaca alışmasını beklemek olabilir. Bir zaman sonra, daha az cinsel ast tesir yaşayabilirsiniz. Kişisel deneyiminize alt olarak, belirtileriniz yalnız zamanla hafiflemeyebilir.

Cinsel işlev bozukluğu birkaç hafta devam ederse, doktorunuz şunları önerebilir:

– Doz ayarı (doktorunuzla konuşmadan ilaçlarınızı asla kesmeyin)

– İlaçları değiştirmek

– en düşük tabi tesir riski olan bir antidepresan seçmek

Doktorunuz keza, orijinal ilacınızın tabi etkilerini önlemeye yardım etmek için tedavi planınıza ek bir antidepresan eklemenizi önerebilir.

Antidepresan alıyorsanız ve cinsel işlev bozukluğu yaşıyorsanız, seçenekleriniz hakkında doktorunuzla konuşun. Doktorunuzla konuşmadan asla dozajınızı azaltmayın veya ilacınızı adamakıllı kesmeyin. Bu, bunalım belirtilerinin geri dönme riskinizi artırabilir. defalarca önce doktorunuzla konuşun.

Ayrıca cinsel alt etkiler korkusunun sizi bunalım tedavisi görmekten alıkoymasına müsade vermemelisiniz. Antidepresan alan herkes aynı emrindeki etkileri yaşamaz. Buhran için hap almaya ilk başladığınızda, cinsel emrindeki etkileri genelde yaşarsınız. Bir Takım antidepresanlar bu risklerden daha fazlasını taşırlar. Bir Takım halk için emrindeki etkiler geçicidir. İlaçları değiştirerek veya tedavinizi diğer şekillerde ayarlayarak da bu semptomları yönetebilirsiniz.

Depresyon tedavinizle ilgili endişeleriniz hakkında doktorunuzla konuşun. Cinsel bağlı etkilerin yönetilmesi vakit alabilir, bu nedenle ilacınızı en ince ayrıntısına kadar kesmek yerine doktorunuza danışmak önemlidir.

özel içeriğidir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here