spot_img

Cinsel sorunlara medikal tedaviler

İki kişi arasında gibi görünse de kişinin psikolojisini dolambaçlı olarak da bütün toplumu etkileyen cinsel işlev bozukluklarına karşısında günden güne yeni tedavi yöntemleri geliştiriliyor. İşte cinsel sağlıkla ilgili yapılan uygulamalar ve detayları.

Medikal çare

İlaç tedavisi 1900’lü yılların başından bu yana uygulanır. Kullanılan ilaçlar peniste kan dolan “korpus kavernozumun” nitrik oksit seviyesini artırır. bununla beraber kanın damarda daha çok kalmasını sağlar. Bu da damar genişlemesine yol açarak, ereksiyonu kolaylaştırır. Bu tedavide kişiler ilişkiden 30-45 dakika önce ilacı alır. Bir kısmının yemek yemek ve içki ile etkileşimi olurken, bir kısmında görülmez. Tedaviden yüzde 80 oranında yanıt alınabilir. Günümüzde erkeklik hormonunun düşük seviyede olmasına da çok sık rastlanır. Bunda çevresel faktörler, beslenme, stres, obezite gibi etkenler rol oynar. Böyle vakalarda vücutta beceriksiz olan testosteronun yerine konulduğu hormon tedavileri uygulanır.

Penis enjeksiyonu

Penis enjeksiyonu çok fazla seçim edilen bir çare yöntemi değildir. Genel Olarak kişiye cinsel ilişki öncesi iğne yapılması gereken yeri göstererek, eğitim verilir. Bu sayede kişi tedaviyi kendi kendine uygulayabilir. Oysa bu usul kayda değer travmalar yaratabilir. Çünkü kişi birçok zaman bu uygulamayı partnerinden sıcacık olarak, ilişkiye girmeden önce yapmaya çalışır. Etkisi medikal tedaviye fazla yakın olan bir yöntemdir. En manâlı ast etkisi “priapizm” olarak da adlandırılan ereksiyonun bitmemesi durumudur. Bu gibi vakalarda hastanın acil servise başvurması ve penisin cerrahi müdahale ile söndürülmesi gerekir.

Penis şok tedavisi

Halk Müziği aralarında “şok tedavisi” olarak aşina bir yöntemdir. Penisteki damarların yetmezliğine bağlı ereksiyon sorunu yaşayan kişilerde uygulanır. Şok dalgalarının penisin damarsal açıdan zengin bölgelerine uygulanmasını içeren kısa seanslarla yapılır. asgari altı seansta tamamlanabilir. Tedavide peniste bulunan “korpus kavernozum” adlı bölgede kan akımını artırmak amaçlanır. Penis şok tedavisinde ses dalgalarıyla uyarılan kök hücrelerde yeni damarlar oluşur. Bu hücrelerin faal ülkü gelmesi için 1-3 aylık arası zamana ihtiyaç vardır. Ortalama yüzde 60-80 oranında olumlu sonuç alınabilir. Bu tedavinin yapılabilmesi için hastanın damarsal sorun yaşaması gerekir.

Penis protezi

Medikal, enjeksiyon ya da penis şok tedavilerinden sonuç alınamayan ereksiyon sorunlarının tedavisinde penis protezi cerrahisi yapılır. Millet arasında sevinç çubuğu olarak da bilinir. Penisin sağ ve sol kısmında bulunan korpus kavernozuma protez yerleştirilerek uygulanır. Bu yöntemde öbür ürünler kullanılabilir. Bazıları sürekli erekte halde olur, bazıları bükülebilir, bazıları da pompalı olur. Ameliyathane şartlarında uygulanan bu çare yönteminden yüzde 100 olumlu sonuç alınabilir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here