spot_img

Cinsellik bedeni ve beyni nasıl değiştiriyor

Cinselliğe dahası data açısından bakmayı denediniz mi? İşte cinsellik sırasında cisim ve beyinde meydana gelen şansın dönmesi.

Orgazm sırasında vücutta neler olur?

Önce beyinde olanları ele alalım. Orgazma yaklaşıldıkça beyincik ve ön korteks kısımlarında hareketlilik artıyor kas gerilimi de arttığı için, zirveye ulaştığınızdaysa hareket hipotalamusa ulaşıyor ve o, sizi iyi hissettiren oksitosin hormonunu salgılıyor. Kan akışı ve kal atışı hızlandığı için ceset ısısı yükseliyor. Bu da vücudun belli bölgelerind, bilhassa de yanaklarda kızarıklıklar oluşturuyor. Kadın beyninin amigdala bölgesi orgazm esnasında işlevsiz kalırken, iki cinste de orgazm sırasında vücudun öteki organları işlevlerini durduruyor ve acı eşiği yükseliyor. Hem bu esnada antidiüretik hormon salgılandığı için böbreklerdeki su da, geri çekiliyor. ayrı olarak uyarılan bölgeye daha fazla kan gittiği için kadınların göğüsleri büyüyor, dikleşiyor ya da renk değiştirebiliyor.

Orgazm olamama sebepleri nelerdir?

Ruhsal, maddesel, kişiye göre değişen birçok bambaşka sebep olsa da başlıca; Içki bağımlılığı, problemli bir çocukluk süreci, cinselliğin tabu olduğu bir ortamda gelişmek, cinsellikle ilgili travma yaşayan olarak, nörolojik bozukluklar veya o konuda kullanılan bir takım ilaçlar, depresyon, aldatılmak, panik hücum veya bazı buhran ilaçlarının kullanımı, güvensizlik, penis damar veya yapı bozuklukları, siroz, kabakulak, kalp yetmezliği, aort anevrizmaları, hipertiroid,iç salgı bezleri sistem hastalıkları, ms, parkinson, als hastalığından bahsedebiliriz. Natürel partnerizie duyduğunuz güvensizlik, nefret, nefret, ilişkinizin durumu, o lahza bulunduğunuz etraf da bu konuya tesir ediyor.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here