spot_img

Genital estetik operasyonuyla çözüme ulaşacak 4 sorun

Günümüzde görsel ve yazılı iletişim kanallarının yaygın kullanımı ile kadınlar, kendi genital bilgelerindeki sorunları ayrım edip, tedavi olmak için daha çabuk karar vermeye başladılar. Genital estetik operasyonlar ile kolayca çözüme ulaşacak 4 sorun şunlardır:

1. İç dudak estetiği

Genital bölge operasyonları aralarında kadınların en sık gereksinim duyduğu ameliyattır. Labioplasti ameliyatı, genital bölgedeki iç dudakların asimetrik, sarkık ve kararmış kadını fiziksel ve psikolojik olarak rahatsız eden bölgelerin düzeltilmesi ameliyatıdır.

İç dudakların sarkık olması kadında sonsuz bir vajinal sızıntı, tahriş ve buna emrindeki olarak ağrı, cinsel ilişkide gerilmeye tabi acı, sarkık dudaklarda kısımlarda kararmaya niçin olur.

Kadın kendi genital bölgesini beğenmediği için özgüven kaybı yaşar. Yalnızca bu yüzden çoğu kadının evliliklerinde önemli sorunlar yaşadığını görmekteyiz. Dışa sarkan iç dudaklar, gizli kıyafetler ve mayo giyildiğinde kötü bir görüntüye niçin olur. Tüm bunlar nedeniyle kadın psikolojik olarak negatif etkilenir.

Labioplasti operasyonunda uyarı edilmesi gereken; his kaybı yaratmayacak, doğal görünümlü bir teknik seçilmesi gerekliliğidir. Labioplasti ameliyatında kullanılan doku küçük olduğundan yanlış ameliyatlarda düzeltme şansı genelde olası olamamaktadır.

2. Klitoris estetiği

Klitoris etrafındaki fazla deri katlantıları ve ciltteki kararmalar kadını görsel olarak rahatsız eder. Ciltteki cilt katlantıları klitoral uyarılmayı da zorlaştırır. Bilhassa iç dudak ameliyatı (labioplasti ) sırasında hüdoplasti de yapılması dış genital güzellikte tamlık sağlar.

3. Vajina daraltma

Vajen cinsel hayatın başlamasıyla esnemeye başlar. Vajen genişlemesinin derecesi, kişinin kolajen ve senet doku yapısına, cinsel ilişkinin sıklığına, geçirilen hamilelik sayısına, menopoz gibi hormonal değişikliklere, bilhassa travmatik normal doğumlara ast olarak değişken.

Vajende genişlemesi, ayrıca erkek hem de kadında zevk alamama, cinsel ilişki sırasında rahatsız edici seslerin gelmesi, büyük tuvaletini yaparken zorlanma (özellikle vajen ile makat arasındaki bölgeye bunalım ihtiyacı olur), vajenden hava gelmesi, idrar kaçırma gibi şikayetlere niçin olur. Tüm bu şikayetler kadını fiziksel olarak olumsuz etkiler. Kadını jinekoloğa getiren genelde cinsel hayatındaki mutsuzluktur. Hatta çoğu bayan eşinin ısrarı ile jinekoloğa kazanç. Yani özetle maddeler halinde sıralamak gerekirse; kadının genital estetik sorunları yalnızca kadını değil erkeği de etkileyen ve cinsel hayatta mutsuzluk yaratan bir sorundur.

Tedavide lazerle sıkılaştırma ya da vajen daraltma ameliyatları yapılabilir. Vajinal lazer tedavileri, vajen genişlemesinin erken döneminde yapıldığında tek seans bile yeterli olabilmektedir. Lazer tedavileri, 15-20 dakika gibi epeyce kısa sürmesi ve ağrısız, sızısız bir usul olduğu için fazla konforludur.

Cerrahi tedavi vajende sarkma ve genişlemesi ileri derece olan hastalarda seçim edilir. Vajen yenileme ameliyatı esnasında benzer anda idrar kaçırma ameliyatları da yapılabilir.

4. Genital ağartma

Genital bölge vücudun öteki bölgelerine göre 1-2 ton daha koyudur. Ama yıllar içerisinde travmatik genital bölge tüy temizliğine, hamilelik gibi hormonal değişikliklere ast olarak genital alan daha da koyulaşır. Bilhassa iç dudakların dış dudakların dışına içten sarktığı hallerde sarkan bölümlerde kararma daha da yoğun olur. Genital alan ağartma için bu bölge için özel hazırlanmış kimyasal peelingler ve lazer tedavileri kullanılabilir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here