spot_img

Iron Maiden’dan beklenen albüm haberi geldi

Grubun internet sitesinden yapılan açıklamada Senjutsu adını taşıyan son albümlerinin 3 Eylül’de yayınlanacağını duyurusu yapıldı. Takriben 82 dakika olan yeni albümün, Iron Maiden’ın önceki albümleri olan The Book of Souls gibi çift CD / üçlü plak formatında satışa sunulacağı açıklandı. Albüm kaydının Paris’te yapıldığının bilgisini veren grup, albümün yapımcılığını Kevin Shirley ile grubun kurucusu ve aynı zamanda bass gitaristi olan Steve Harris tarafından yapıldı. Grubun birincil zamanlarından beri albüm kapaklarında yer alan maskotları Eddie ise, Mark Wilkinson imzasıyla bu sefer hayranlarının karşısına samuray olarak çıkıyor. Senjutsu, Japonca ‘taktik ve strateji’ anlamına geldiğinin bilgisi verildi.

“Hepimiz çok heyecanlıyız”

Albümün yapım aşaması hakkında konuşan Steve Harris, Senjutsu’da son derece karmaşık bir takım şarkıların yer aldığının bilgisini verdi. Harris, “Önce şarkıları yazdık, prova ettik ve hemen şimdi şarkılar akıllarımızda tazeyken kaydettik. Albümde çok karmaşık bazı şarkılar var ve tam istediğimiz gibi olması için çok çalıştık. Bir Takım zorlandığımız zamanlarda, grubun ruhunu çok iyi yakalayan prodüktörümüz Kevin Shirley muavin oldu. Ortaya çıkardığımız işten gurur duyuyorum ve hayranlarımızın dinlemesi için sabırsızlanıyorum.” dedi.

Iron Maiden’ın vokalisti Bruce Dickinson ise albümde grubun alışık tarzından farklı olan iki şarkının bulunduğunu ve hayranlarını şaşırtacaklarını söyledi. Dickinson albüm hakkında, “Hepimiz yeni albüm için çok heyecanlıyız. Tescil çalışmalarına 2019 yılında başladık ancak pandemi nedeniyle planlarımız ya da stratejimizde şansın dönmesi yaptık. Şarkılar çok dağıtılmış ve bazıları oldukça uzun. bununla birlikte bilindik stilimizin haricen olan iki şarkımız da var. Hayranlarımız epeyce şaşıracak.” diye konuştu.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here