spot_img

Saç dökülmesi ve yağlı saçlara aleyhinde pratik maske

Saçınız normalden birazcık daha yağlı mı görünüyor? Saç deriniz normalden birazcık daha tıkalı mı hissettiriyor? Daha fazla terlediğimiz yaz aylarında, bunlar epeyce yaygındır. Ne yazık ancak, saç dökülmesi ve can sıkıcı saç derisi gözeneklerinin tıkanması gibi başka tatsız durumlara neden olabiliyorlar. Oysa tamamen doğal bir saç derisi maskesi ile bu cins problemlere veda edebilirsiniz.

Ne düşündüğünüzü biliyoruz: “Saçımı zaten çok sık yıkıyorum, sahiden saç derisi için bir maskeye ihtiyacım var mı?” Yanıt: Evet. Tıpatıp cildimizdeki gözenekler gibi, saç kökleri de saç derisinin sağlıklı ve saç tellerimizin parlak ve zinde kalmasına yardımcı olan ‘sebum’ adı verilen yağ salgılar. Hava daha sıcak olduğunda, kafa derilerimiz artı sebum üretebilir ve bu da saç köklerini tıkayarak saç dökülmesinin yanı sıra kaşıntılı, rahatsız edici deri gibi sorunlara yol açar.

Tıpatıp cilt sorunlarımızla üatesinden gelmek için sık sık maskelere yöneldiğimiz gibi, benzer şey kafa derisine de uygulanabilir. Nazik, temizleyici bir saç derisi maskesi göstermek, cildimizin taze hissedebilmesi ve saçlarımızın zinde bir şekilde uzaması için artı yağı ve birikintiyi gidermeye yardımcı olabilir.

Pratik saç derisi maskesi

Saç derisi maskesi beş kolay malzemeden oluşuyor: Şeker, argan yağı, biberiye ve çay ağacı yağları ve elma sirkesi. Şeker, saç köklerini kibarca uyarırken, ölü deriyi ve kafa derisini soyan doğal bir eksfoliant görevi görür. Argan yağı, gözeneklerinizi tıkamayacak hafif kıvamda doğal bir saç ve saç derisi nemlendiricidir, hem bir antifungaldir, böylece kafa derinizdeki herhangi bir mantar oluşumuna karşısında savaşır.

Biberiye yağı, saç büyümesini destekler. Akarsu ağacı yağı, doğal bir anti enflamatuar, antifungal ve antibakteriyel iken, inatçı bir saç derisi için diğer bir temizleyicidir. Ve son olarak, elma sirkesi, sağlıklı deri ve parlak saç tellerini ortaya dışında tutmak için saçınızın ve saç derinizin pH’ını iyileştiren doğal bir alaşım olan asetik asit içerir.

Malzemeler

– 2 yemek yemek kaşığı toz şeker

– 1 yemek yemek kaşığı argan yağı

– 10 damla biberiye özü yağı

– 10 damla dere ağacı yağı

– 1 yemek kaşığı elma sirkesi

Talimatlar

– Ufak bir kapta tüm malzemeleri ayrıntılarıyla karıştırarak birleştirin.

– Kullanmadan önce, alerjik reaksiyonları kontrol etmek için cildinize bir test yaması uygulayın.

– Duşta, parmak uçlarınızla nezaketle ovalayarak kafa derinizin etkilenen bölgelerine uygulayın.

– Ilık suyla durulayın. sonradan saçınızı şampuanlayabilir veya basitçe şekillendirebilirsiniz.

– Haftada iki kez uygulayın. Saç derinizde herhangi bir tahriş veya kızarıklık ayrım ederseniz, kullanmayı bırakın ve normal saç bakımı rutininize dönün.

Bu kadar! Bu tarife ayrı malzemeler de ekleyebilirsiniz. Duşta cennet gibi kokan başka bir deri dostu olan lavanta yağı eklemeyi deneyebilirsiniz…

özel içeriğidir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here