spot_img

Çocuk sahibi olmak isteyenlere gıda önerisi

Çocuk sahibi edinmek doğal bir işlem olmakla birlikte son yıllarda çiftlerin en büyük problemi haline geldi. Bu durumun en önemli nedenleri kötü ve dengesiz gıda, sigara dumanı, hava kirliliği ve çevresel kirlilik gibi olumsuz yaşam faktörleri. Böyle bir ortamda çocuk sahibi almak isteyen çiftlerin beslenmelerine fazla daha pozitif dikkat etmesi gerekiyor. İşte sperm kalitesini arttıran besinler.

Bitter çikolata

Sperm sayısını ve hareketini düzelten ve de ejekülat volümünü artıran bir amino asit olan L-arginin, siyah çikolatada bolca bulunur. Çikolata daha siyah epeyce, faydası da daha pozitif olmaktadır. Özellikle yüzde 85 kakao oranı içerenler seçim edilmelidir.

Kabak çekirdeği

Sperm gelişiminde ve testosteron üretiminde önemli rol oynayan çinko açısından çok zengin bir besindir. Diğer vitamin ve mineralleri de içerir. Ham olarak salatalarla tüketilebilir.

Yaban mersini

Çok Iyi bir anti enflamatuar ve antioksidandır. Sperm parametrelerinin hepsinde olumlu etkileri vardır. Günde bir avuç tüketilmesi yeterlidir.

Nar

Hemen Hemen süper yiyecek diyebiliriz “nar” için. İltihap önleyici, kan dolaşımını düzenleyici ve testosteron üretimini artırıcı etkiye sahiptir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here